Fotbalová Sparta získala na přestup reprezentačního útočníka Kuchtu

Praha - Hostování fotbalisty Jana Kuchty ve Spartě z Lokomotivu Moskva se změnilo v přestup. Pražané na šestadvacetiletého reprezentačního útočníka uplatnili před závěrem sezony opci a podepsali s ním víceletou smlouvu. Letenští o tom po dnešním vítězství 3:2 v derby nad Slavií informovali na svém webu.

Redaktor RN 13.05.2023 21:43:00 2x
Fotbalová Sparta získala na přestup reprezentačního útočníka Kuchtu

Hodnocení

100%

Kuchta přišel do Sparty vloni v létě po půlročním působení v Lokomotivu, které mu zkomplikovala ruská invaze na Ukrajinu. Letenským dal před sezonou přednost před Slavií, odkud předtím na zahraniční angažmá zamířil. Vedení Sparty nyní využilo opci ve smlouvě a Kuchtu získalo natrvalo. Za jakou částku klub hráče odkoupil, Pražané nezveřejnili.

Ve Spartě si český reprezentační útočník zatím připsal 13 ligových branek, k tomu přidal čtyři asistence a je aktuálně nejlepším týmovým střelcem. S Letenskými vede tabulku nejvyšší soutěže o pět bodů před Slavií a tři kola před koncem sezony s nimi má velmi blízko k zisku titulu.

Mám radost, že se klub s Kuchtou dohodl na přestupu a že tu zůstane několik let. V průběhu sezony se jeho výkonnost zlepšovala, je to pro nás klíčový hráč, vstřelil důležité branky. Taky odvádí skvělou práci pro tým i do defenzivy, řekl na tiskové konferenci trenér Sparty Brian Priske.

Dnes se on, Šulo (Lukáš Haraslín) a Minči (Martin Minčev) v útoku obětovali a pracovali pro tým. Je skvělé vidět jejich disciplínu. Vím, že nám Kuchta zajistí spoustu gólů, doplnil dánský trenér Pražanů.

Kuchta už ve Spartě působil v mládežnických týmech. Poté v Česku nastupoval za Bohemians 1905, Žižkov, Slovácko, Teplice, Liberec a Slavii. V domácí nejvyšší soutěži má bilanci 137 startů a 50 branek. Za českou reprezentaci zasáhl do 14 utkání a zaznamenal tři góly.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.