Fotbalisté Leverkusenu prohráli v úvodním semifinále EL na hřišti AS Řím 0:1

Řím/Turín - Fotbalisté Leverkusenu s útočníkem Adamem Hložkem prohráli úvodní semifinále Evropské ligy v Římě proti AS 0:1. Další italský celek Juventus remizoval doma se Sevillou 1:1, poté co vyrovnal v sedmé minutě závěrečného nastavení. Odvety se odehrají za týden.

Redaktor RN 11.05.2023 23:12:00 1x
Fotbalisté Leverkusenu prohráli v úvodním semifinále EL na hřišti AS Řím 0:1

Hodnocení

100%

Dvacetiletý Hložek, jehož spoluhráč Patrik Schick bude kvůli zranění třísel chybět Bayeru do konce sezony, odehrál 72 minut. V úvodu utkání nahrál Wirtzovi do vápna, ten ale ve slibné pozici těsně minul. Úřadující vítěz Evropské konferenční ligy rozhodl o vítězství v 63. minutě, když Bove dorazil za brankáře Hradeckého střelu Abrahama.

AS Řím nepodlehl doma Leverkusenu ani ve třetím pohárovém utkání. Svěřenci trenéra Mourinha zvítězili po čtyřech zápasech.

Sevillu poslal v Turíně do vedení v 26. minutě marocký útočník Nasírí, který zužitkoval v šestnáctce Ocamposovu přihrávku. Andaluský celek, s šesti triumfy rekordman Evropské ligy (dříve známé jako Pohár UEFA), směřoval k vítězství, jenže v sedmé minutě nastavení vyrovnal Gatti. Stará dáma neprohrála se Sevillou v pohárech ani napotřetí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.