Fotbalista Schick je poprvé nejlépe placeným českým sportovcem

Praha - Nejlépe placeným českým sportovcem je poprvé fotbalista Patrik Schick. Reprezentační útočník působící v Leverkusenu si podle Forbesu vydělal za uplynulou sezonu 203 milionů korun. Časopis sestavil žebříček podesáté a vítězná suma, kterou Schick vydělal od loňského června do letošního července, je podle Forbesu nejnižší v historii.

Redaktor RN 02.08.2023 16:47:00 0x
Fotbalista Schick je poprvé nejlépe placeným českým sportovcem

Hodnocení

100%

Celková částka je tvořena hrubým platem od klubu či vyhranými odměnami a příjmy od sponzorů. V čele žebříčku fotbalový kanonýr vystřídal basketbalistu Tomáše Satoranského, jenž vévodil pořadí poslední tři roky. Rekordmanem je s pěti prvními místy bývalý fotbalový brankář Petr Čech, jednou byl nejlépe placeným českým sportovcem hokejista Jakub Voráček.

Schick prožil v bundeslize výtečný předminulý ročník, s 24 góly byl druhým nejlepším střelcem prestižní soutěže a Leverkusen s ním poté prodloužil smlouvu do léta 2027. Minulou sezonu mu však pokazily problémy s třísly. Od začátku března nehrál, nakonec podstoupil operaci a měl by se na trávníky vrátit až v říjnu.

Na první příčce Schick vystřídal Satoranského po jeho návratu z NBA do Evropy. Nejlepší český basketbalista strávil poslední rok v Barceloně a získal s ní titul, stejně jako Jan Veselý. V dnešním pořadí obsadil Satoranský 25. místo.

Za Schickem se seřadili hokejisté Tomáš Hertl a Ondřej Palát, elitní útočníci z NHL si vydělali zhruba 180 milionů korun. Čtvrtý je kanonýr Bostonu David Pastrňák, jenž by měl za rok českému žebříčku díky nové smlouvě s Bruins dominovat.

Páté místo obsadil další fotbalový reprezentant Tomáš Souček z West Hamu před Voráčkem a Jakubem Vránou, byť oba hokejisté v minulé sezoně hráli velmi málo. Desítku doplňují další hráči NHL Filip Hronek, Petr Mrázek a Radek Faksa.

V žebříčku se neobjevila wimbledonská vítězka tenistka Markéta Vondroušová, protože triumfovala na trávě v All England Clubu až po konci sledovaného období.

1. Patrik Schick (fotbal) 203, 2. Tomáš Hertl 181, 3. Ondřej Palát 180,5, 4. David Pastrňák (všichni hokej) 145, 5. Tomáš Souček (fotbal) 139, 6. Jakub Voráček 137, 7. Jakub Vrána 114,5, 8. Filip Hronek 98, 9. Petr Mrázek 92, 10. Radek Faksa (všichni hokej) 87,5.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.