Českými házenkáři sezony se podruhé stali brankář Mrkva a spojka Jeřábková

Praha - Brankář Tomáš Mrkva byl podruhé za sebou i v kariéře vyhlášen nejlepším českým házenkářem uplynulé sezony. Mezi ženami rovněž podruhé zvítězila Markéta Jeřábková, která navázala na prvenství za ročník 2019/20. Svaz dnes informoval o výsledcích tradiční ankety v tiskové zprávě.

Redaktor RN 30.07.2023 18:58:00 0x
Českými házenkáři sezony se podruhé stali brankář Mrkva a spojka Jeřábková

Hodnocení

100%

V mužské kategorii bylo na prvních třech místech stejné pořadí jako vloni. Za Mrkvou na druhé příčce skončil Matěj Klíma, třetí byla další spojka Tomáš Babák. Vítěz ankety ve své první sezoně ve slavném Kielu pomohl mužstvu k německému ligovému titulu, čtyřiatřicetiletý gólman byl zároveň oporou reprezentace, která postoupila na mistrovství Evropy.

Je pro mě obrovská čest získat toto ocenění podruhé v řadě a zároveň také závazek do budoucna, abych potvrzoval své výkony. Uplynulá sezona byla velmi úspěšná, v Kielu jsme získali titul v bundeslize a superpohár, s reprezentací jsme postoupili na Euro do Německa, prohlásil Mrkva.

Jeřábková z pomyslného trůnu sesadila křídelnici Veroniku Malou, která tentokrát skončila třetí. Na druhé příčce se umístila Jana Knedlíková, která s Jeřábkovou působila v Kristiansandu. S norským klubem společně získaly ligový titul a především ovládly Ligu mistryň. Jeřábkové, která navíc byla druhou nejlepší střelkyní soutěže, se to povedlo podruhé v životě, Knedlíkové jako první hráčce na světě pošesté.

Sedmadvacetiletá vítězka ankety bude od nového ročníku oblékat dres dánského Ikastu. Velmi si vážím všech hlasů a také ceny. Je to příjemná tečka za již uplynulou sezonou, která z mého pohledu byla jako ze snu. Těším se na novou zkušenost v Dánsku, kde mě čeká výzva jak na klubové úrovni, tak na prosincovém mistrovství světa s reprezentací, připomněla Jeřábková, že se s národním týmem kvalifikovala na světový šampionát.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.