Bude důležité to zvládnout v hlavě, řekl plzeňský Sýkora před odvetou s Dritou

Priština - Podle plzeňského fotbalisty Jana Sýkory bude důležité zvládnout čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti kosovské Drity i z psychického hlediska. Devětadvacetiletý univerzál věří, že Viktoria v Prištině na rozdíl od úvodního domácího utkání (0:0) potvrdí roli favorita a díky své kvalitě uspěje a postoupí.

Redaktor RN 02.08.2023 20:10:00 0x
Bude důležité to zvládnout v hlavě, řekl plzeňský Sýkora před odvetou s Dritou

Hodnocení

100%

Určitě se jako favorit cítíme. Přijeli jsme sem s nějakou pokorou k soupeři, protože se jedná o kvalitní tým. Ale jsme si vědomi našich kvalit. Věříme, že to předvedeme na hřišti a zápas zvládneme, řekl Sýkora na tiskové konferenci.

Každý hráč je na to zvyklý a připraví se psychicky. Hrajeme v osm večer, to už snad takové vedro nebude. Je důležité to zvládnout v hlavě, o ničem jiném to není, doplnil čtrnáctinásobný reprezentant.

Neočekává, že kosovští vicemistři se budou na národním stadionu v Prištině, kde hrají pohárové duely, prezentovat jinak než v Plzni. Drita je mužstvo, které hraje dobře v bloku. Má nebezpečné protiútoky, což se budeme snažit eliminovat. Myslím si, že to bude o naší kvalitě a o našem přístupu, jak se ten zápas bude vyvíjet, mínil Sýkora.

Plzeňští v nové sezoně pod staronovým trenérem Miroslavem Koubkem ve třech soutěžních utkáních nezvítězili a vstřelili jediný gól. My na tom pracujeme kontinuálně. Jako pár bodů bych vypíchnul, že musíme být klidnější ve finální fázi, jde také o nějaký lepší výběr místa v pokutovém území, uvedl Sýkora.

Jedná se určitě o hodně důležitý zápas, chceme postoupit. Jestli klíčový, to nevím. Pro nás je důležitý každý zápas, kór takhle na začátku sezony. S tím do toho jdeme a chceme ho zvládnout, dodal bývalý hráč Slavie, Liberce, Jablonce či Poznaně.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.