Biker Stošek si na MS ve Skotsku vyjel mezi maratonci stříbro

Tweed Valley (Skotsko) - Biker Martin Stošek obsadil v závodě maratonců na mistrovství světa ve Skotsku druhé místo a dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Zvítězil Brazilec Henrique Avancini, jenž po 120 kilometrech dojel 28 sekund před českým reprezentantem.

Redaktor RN 06.08.2023 14:52:00 1x

Hodnocení

100%

Za Avancinim, jenž získal druhé zlato po triumfu na maratonském MS v roce 2018, a Stoškem skončil třetí Němec Lukas Baum. Dojel s mankem minuty a čtvrt na českého bikera, bronzového medailistu z MS 2020 a evropského šampionátu o rok později.

Devětadvacetiletý Stošek se v průběhu celého závodu ve Tweed Valley východně od Glasgow - hlavního dějiště letošního společného šampionátu cyklistických disciplín - držel na dohled bojům o medaile a postupně se posouval dopředu. S blížícím se závěrem se trio pozdějších medailistů oddělilo od ostatních a bylo zřejmé, že na stupně vítězů už patrně nikoho dalšího nepustí. Nejvíce sil v boji o titul mistra světa měl Avancini.

Jaromír Skála obsadil 43. místo, Lubomír Petruš dojel hned za ním.