Bayern se výhrou 2:1 nad Frankfurtem naladil na semifinále Ligy mistrů s Realem

Berlín - Bayern Mnichov v 31. kole německé fotbalové bundesligy porazil Frankfurt 2:1 a vítězně se tak naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. Bavorský velkoklub si třetí výhrou za sebou pojistil druhé místo v tabulce a má jistý start v přšítím ročníku milionářské soutěže.

Redaktor RN 27.04.2024 18:03:00 1x

Hodnocení

100%

Oba góly vstřelil útočník Harry Kane, jenž se v této sezoně trefil proti 16 ze 17 soupeřů. Před ním se to podařilo pouze kanonýrovi Bayernu Gerdu Müllerovi (1966/67 a 1969/70), bývalému hráči Brém Ailtonovi (2003/04) a Kaneovu předchůdci v Bayernu Robertu Lewandowskému (2019/20 a 2020/21). Nový rekord kapitán anglické reprezentace v této sezoně nevytvoří, v obou zápasech proti Freiburgu vyšel střelecky naprázdno.

Na Kaneovy dvě branky z 9. a 61. minuty dokázal reagovat Frankfurt jen trefou Ekitikého z 23. minuty. Anglický kanonýr nasázel už 35 gólů a dále útočí na Lewandowského rekord. Polský střelec v sezoně 2020/21 nastřílel 41 branek. Kaneův druhý gól do sítě Eintrachtu byl zároveň jeho 400. v seniorské klubové a reprezentační kariéře.

Souboj o čtvrté místo mezi Lipskem a Dortmundem ovládl 4:1 domácí RB. Borussia sice šla ve 20. minutě do vedení zásluhou Sancha, ale od jeho zásahu dirigovali tempo hry domácí. O tři minuty později srovnal svým 24. ligovým gólem Openda. Pouze legendě Uwe Seelerovi (1963/64) a právě Kaneovi se podařilo v premiérové bundesligové sezoně nasázet tolik branek (30 a 35). Těsně před poločasem poslal Lipsko do vedení Šeško.

Čtyřicet pět sekund po začátku druhého dějství zvýšil na 3:1 Simakan a konečný výsledek pečetil deset minut před koncem Baumgartner. Dortmund nyní na čtvrté místo ztrácí pět bodů, ale může nadále doufat v účast v Lize mistrů, neboť bundesliga má v žebříčku UEFA pro příští sezonu evropských pohárů naději na dodatečné účastnické místo.

Freiburg doma podlehl 1:2 Wolfsburgu, v jehož nominaci na utkání chyběl Václav Černý. Domácí šli do vedení těsně před poločasem díky vlastní brance Bornauwa. V 64. minutě přišli o vyloučeného Sildilliu a hosté početní převahu využili v 82. minutě, kdy srovnal Arnold. Domácí pak v 87. minutě zahrávali penaltu, ale Sallai neproměnil. Jeho selhání mrzelo sedmý tým tabulky o to víc, že v 90. minutě otočil skóre ve prospěch hostů Lacroix.

Augsburg - Brémy 0:3 (52. Schmid, 61. Ducksch z pen., 90. Deman), Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 2:1 (9. a 61. z pen. Kane - 23. Ekitike), Freiburg - Wolfsburg 1:2 (43. vlastní Bornauw - 82. Arnold, 90. Wimmer), Lipsko - Dortmund 4:1 (24. Openda, 45.+2 Šeško, 47. Simakan, 80. Baumgartner - 20. Sancho),

18:30 Leverkusen - Stuttgart.