Bautista ovládl druhý závod superbikového MS v Mostě, König opět nebodoval

Most - Álvaro Bautista ze Španělska vyhrál dnešní hlavní závod mistrovství světa superbiků v Mostě a upevnil si vedení v šampionátu. Obhájce titulu, který si připsal jubilejní 50. výhru v seriálu, má aktuálně na druhého Turka Topraka Razgatlioglua náskok 74 bodů.

Redaktor RN 30.07.2023 15:11:00 0x
Bautista ovládl druhý závod superbikového MS v Mostě, König opět nebodoval

Hodnocení

100%

Byla to katastrofa, lepší bylo zůstat doma, řekl zklamaný König k průběhu celého víkendu. Nedařilo se mu totiž ani v sobotu. A že za tím ani jednou nebyla jezdecká chyba? Takový je život. Jsme jeden tým a táhneme za jeden provaz. Udělá chybu jeden, udělají ji všichni, podotkl jezdec týmu Orelac Racing Movisio, který čtyři z posledních šesti závodů nedokončil po technických problémech.

V dnešním hlavním závodě se König dokázal po startu posunout na 17. místo, poté ale přišly problémy s motocyklem. Začali mi vypadávat kvalty a ztrácel jsem. Pak měl jeden ze soupeřů vyvezl v zatáčce ven. Motorka ale začala zlobit od druhého třetího kola. Nakonec nešlo řadit, řekl König, kterého na startu přišel pozdravit i prezident Petr Pavel.

Bautista byl v dopoledním sprintu třetí, v hlavním závodě svedl skvělý souboj s Razgatliogluem. Oba se několikrát předjeli, světový šampion z roku 2021 ale šest kol před cílem z prvního místa upadl. Šestadvacetiletý Turek tak poprvé při závodech superbikového MS v Mostě nevystoupil na stupně vítězů.

Pro jubilejní superbikovou výhru si následně dojel osmatřicetiletý Bautista. Z boje o druhé místo vyšel po útoku v poslední zatáčce vítězně Danilo Petrucci z Itálie, třetí skončil Brit Jonathan Rea.

Šampionát superbikového MS bude mít nyní přestávku, další závody se konají 9. a 10. září ve francouzském Magny-Cours.

Závody mistrovství světa superbiků v Mostě:

Sprint: 1. Razgatlioglu (Tur./Yamaha) 15:22,383, 2. Rea (Brit./Kawasaki) -1,203, 3. Bautista (Šp./Ducati) -2,968, ...20. König (ČR/Kawasaki) -55,685.

Druhý závod: 1. Bautista 33:58,248, 2. Petrucci (It./Ducati) -4,652, 3. Rea -4,725, ...König nedokončil.

Průběžné pořadí MS: 1. Bautista 427, 2. Razgatlioglu 353, 3. Rea 251.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.