Ve věku 96 let zemřel americký zpěvák Tony Bennett

New York - Ve věku 96 let dnes zemřel legendární americký zpěvák Tony Bennett, který oslovil generace posluchačů. Informovala o tom dnes agentura AP. V posledních letech Bennett zaujal duety se slavnými, často mnohem mladšími kolegy. Po celou svoji kariéru interpretoval, převážně v jazzovém stylu, klasické americké songy, jako například na albech Cheek to Cheek a Love for Sale, která natočil v letech 2014 a 2021 se zpěvačkou Lady Gaga.

Redaktor RN 21.07.2023 15:13:00 2x
Ve věku 96 let zemřel americký zpěvák Tony Bennett

Hodnocení

100%

Zemřel dnes ve věku 96 let ve svém rodném městě New Yorku, potvrdila agentuře AFP zpěvákova agentka Sylvia Weinerová.

Dvacetinásobný držitel cen Grammy často zpíval v doprovodu velkých jazzových orchestrů, big bandů. Mezi jeho nejslavnější písně patří I Left My Heart in San Francisco. Bennett dohromady nahrál více než 70 alb. Zpěvák, který se narodil na předměstí New Yorku v italsko-americké rodině, se realizoval i jako úspěšný malíř pod svým rodným jménem Anthony Benedetto.

Spolupracovali s ním zpěváci mnoha žánrů a generací. Kromě Lady Gaga to byli například Paul McCartney, Frank Sinatra, Michael Bublé, Aretha Franklinová, Sheryl Crowová, Norah Jonesová, Natalie Coleová, Mariah Careyová, Elton John, Bono Vox, Barbra Streisandová nebo Stevie Wonder.

Franka Sinatru Bennett označil za svého nejlepšího přítele, vzor a hrdinu. Sinatra v 50. letech Benetta označil za nejlepšího zpěváka v branži.

V roce 2016 mu byla diagnostikována Alzheimerova nemoc, o čemž se veřejnost dozvěděla až v roce 2021. Bennett i s pomalu postupující nemocí pokračoval v koncertování. V Praze vystoupil v letech 1997 a 2014. Kvůli nemoci přestal koncertovat po svém posledním vystoupení v newyorské Radio City Music Hall 5. srpna 2021.

Dnes na Bennetta zavzpomínala řada osobností, především z hudební branže, a to i žánrově poměrně vzdálených. Je nenahraditelný. Miloval jsem ho a zbožňoval, napsal na instagramu například Elton John. Dokonce i kytarista Rolling Stones Keith Richards dnes na twitteru zveřejnil společnou fotografii s Bennettem a také video z roku 2016, v němž se o legendě pochvalně vyjadřuje jako o neuvěřitelném zpěvákovi, který se zajímá o současné dění v hudebním průmyslu, a také jako o skvělém malíři, neuvěřitelně zajímavém a dobrosrdečném muži.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.