V Hodoníně začala výstava fotografů ČTK Václava Šálka a TASR Michala Svítoka

Hodonín - Fotograf České tiskové kanceláře (ČTK) Václav Šálek a šéf fotoreportérů slovenské zpravodajské agentury TASR Michal Svítok dnes zahájili v hodonínské knihovně výstavu svých fotografií nazvanou Z obou břehů Moravy aneb ČTK a TASR ve fotografii. Oba prezentují průřez svou prací pro agenturní zpravodajství, při němž se setkávají se světovými i národními politiky, se špičkovými sportovci, ale i s obyčejnými lidmi. Výstava bude ve výstavní síni Městské knihovny přístupná do 27. července.

Redaktor RN 14.07.2023 17:10:00 3x
V Hodoníně začala výstava fotografů ČTK Václava Šálka a TASR Michala Svítoka

Hodnocení

100%

Šálek je jihomoravským fotoreportérem s přesahem na Slovensko a výběr jeho fotografií putuje po řadě míst České republiky již rok. Loni totiž završil 20 let práce v ČTK, i když novinářské fotografii se věnuje již od roku 1993. Další jubileum slaví letos, kdy je mu 50 let. S Michalem Svítokem jsme se potkali poprvé ve chvíli, kdy jsem začal jezdit fotit i na Slovensko, což je asi 15 let. Chtěl někde svoje fotografie vystavit. Bavili jsme se nedávno, že budu mít výstavu i v Hodoníně a slovo dalo slovo a domluvili jsme se na společné výstavě v roce, kdy si v Hodoníně a sousedním slovenském Holíči připomínají 20 let spolupráce, řekl Šálek. Název výstavy vymyslel Šálkův kamarád a redaktor Práva Milan Vojtek. Města Hodonín a Holíč jsou od sebe vzdálená pouhých pět kilometrů a právě tok Moravy je od sebe odděluje.

Na výstavě jsou Šálkovy snímky ze sportovních utkání, zemědělských prací, divadelních zkoušek, z demonstrace i zoologické zahrady a zahrnují širokou škálu témat, k nimž se agenturní fotoreportér dostane. Michal vystavuje snímky z letních i zimních olympijských her, na dalších lidé uvidí umělce Juraje Kukuru či Bolka Polívku a také odcházejícího bývalého slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče, zmínil Šálek. Zatímco Šálek si připomněl loni 20 let práce pro agenturu, Svítok v té slovenské pracuje aktuálně 19 let a od roku 2017 je vedoucím obrazové redakce.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.