Skupina Kryštof se po čtyřech letech vrátila na festival Hrady CZ

Praha - Skupina Kryštof v čele s Richardem Krajčem se po čtyřech letech vrátila na putovní festival Hrady CZ, který začal v podhradí středočeského hradu Točník. Havířovská kapela od té doby vydala v roce 2021 desku Halywůd, ze které dnes mimo jiné několikatisícovému davu pod pódiem nabídla vedle titulní písně i hit Hvězdáři. Vedle toho roztancovanému a rozezpívanému publiku zazpívala písně provázející její třicetiletou kariéru jako Naviděnou, Zatanči, Cesta nebo Tak nějak málo tančím, titulní skladbu k vodáckému seriálu Proč bychom se netopili.

Redaktor RN 14.07.2023 22:28:00 3x
Skupina Kryštof se po čtyřech letech vrátila na festival Hrady CZ

Hodnocení

100%

Sérii osmi dvoudenních hudebních festivalů Hrady CZ v areálu na louce s výhledem na hrad Točník otevřel zpěvák Sofian Medjmedj. V dnešním programu vystoupila také rocková čtveřice Gaia Mesiah, která vydala 10. března album VLNO∞BYTÍ, na kterém se podle svých slov vrací ke kořenům své tvorby. Publiku nabídla charakteristické kytarové riffy a basové groovy, emotivní bicí a výrazný zpěv i pohyb po jevišti zpěvačky Marky Rybin, vlastním jménem Markéty Rybinové.

V programu se dále představili Michal Hrůza a slovenský rapper Majk Spirit, vlastním jménem Michal Dušička. První festivalový den zakončí zpěvačka Anna K. Součástí programu bylo tradiční vyhlášení nejlepších karnevalových masek. Každý z návštěvníků, kdo přišel v masce, dostal dárek, autor nejlepší masky Spongebob si odnesl mobilní telefon. Na každém hradě organizátoři vyberou nejpovedenější masky, které postoupí do velkého finále, hlavní cenou pro absolutního vítěze budou volné vstupenky na další ročník festivalu.

Festival Hrady CZ i letos spolupracuje s Národním památkovým ústavem a svým návštěvníkům nabízí v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy hradů Točník a Žebrák. Zájemci se budou moci zapojit do fotosoutěže o ceny, na sportovní fanoušky čekají v areálech festivalu hřiště.

Pořadatelé myslí i na předpověď počasí, sobota má být nejteplejším dnem tohoto týdne, teploty se mají vyšplhat až na 37 stupňů Celsia. V sobotu se mohou návštěvníci těšit na rockový nářez od Kabátu, popovou hvězdu Mirai a představí se zde i Wanastowi Vjecy s frontmanem Robertem Kodymem. Hrady CZ budou pokračovat 21. a 22. července na Kunětické hoře, Švihově (28. a 29. července), Rožmberku nad Vltavou (4. a 5. srpna), Veveří (11. a 12. srpna), Hradci nad Moravicí (18. a 19. srpna), Bouzově (25. a 26. srpna) a skončí 1. a 2. září na Bezdězu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.