Prokop a Monkey Business pro Krásný ztráty Live připravili Wonderův hit

Praha - Festivalu Krásný ztráty Live, jehož sedmý ročník se uskuteční 11. až 12. srpna ve středočeských Všeticích, předchází vydání nové verze písně amerického zpěváka Stevieho Wondera. Na studiové nahrávce Living for the City se spolu s hudebním garantem festivalu Michalem Prokopem podílel také Roman Holý se zpěváky z jeho skupiny Monkey Business. Na nové nahrávce zpívá Prokop hlavní sólový part, Ruppert a Tereza Černochová jej doplňují vokály. ČTK o tom informovala Zuzana Kantorová.

Redaktor RN 20.07.2023 12:19:00 2x
Prokop a Monkey Business pro Krásný ztráty Live připravili Wonderův hit

Hodnocení

100%

Písnička z roku 1973 patří k největším Wonderovým hitům. Získala dvě ceny Grammy a magazín Rolling Stone ji zařadil na 104. místo v žebříčku 500 nejlepších písní všech dob, podotkla Kantorová.

Pro Krásný ztráty Live je podle pořadatelů typická jinde nevídaná žánrová šíře. Program zahájí vystoupení zpěváka a hudebníka Luboše Pospíšila s kapelou 5P. Na třech pódiích se během dvou dnů představí pop-funkoví Monkey Business, písničkář Vlasta Redl se skupinou AG Flek, rapoví Prago Union, rocková Gaia Messiah, která letos vydala čtvrté studiové album Vlnobytí, nebo v Česku působící slovenská zpěvačka Katarzia chystající novou desku Šťastné dieťa. Mezi vrcholy festivalu bude patřit koncert rockového zpěváka Chrise Jaggera, bratra Micka Jaggera z britské legendární kapely Rolling Stones.

Program dále nabídne hvězdy slovenského blues ZVA 12-28 Band, veterány akustické alternativy Jablkoň, bluesového virtuose na foukací harmoniku Matěje Ptaszeka, ska-rockové Schodiště nebo jazzovou zpěvačku Yvonne Sanchezovou. Mezi hosty budou i britský písničkář žijící v Česku James Harries, kapela Precedens či Ivan Mládek a Banjo Band.

Ten se tento rok snažíme zacílit i trochu mimo tradiční fanoušky Michala Prokopa. Půjde tedy vpravdě o multigenerační akci, což jsme si vždycky kladli za primární cíl, uvedl producent festivalu David Gaydečka.

Děti do 12 let mají vstup zdarma a rodiče je mohou například povozit na koních, kteří jsou přítomni v areálu statku.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.