Pokračování divácky úspěšného filmu Vyšehrad: Fylm se natáčí na severu Čech

Bořislav (Teplicko) - Fotbalové hřiště v Bořislavi na Teplicku s výhledem do kraje se dnes stalo dějištěm natáčení scén do pokračování divácky úspěšného snímku Vyšehrad: Fylm. Komedie vypráví další příběhy extravagantního fotbalisty Laviho v podání Jakuba Štáfka. Na plátně se objeví se vedle dalších známých i nových postav také místní amatérští fotbalisti. Míra ztřeštěnosti a nadsázky je ještě větší, než byla, dvojka je zároveň výpravnější, dál platí, že lidi by se měli v kinosálech hlavně bavit, řekli novinářům tvůrci.

Redaktor RN 09.07.2024 13:07:00 1x
Pokračování divácky úspěšného filmu Vyšehrad: Fylm se natáčí na severu Čech

Hodnocení

100%

Vyšehrad: Fylm měl premiéru v kinech v roce 2022 a vidělo jej přes 700.000 diváků, předcházel mu on-line seriál. První myšlenka na pokračování přišla podle Štáfka už při natáčení. Po úspěchu v kině jsme zasedli ke strojům a začali psát. Trvalo dva roky, než jsme měli finální verzi scénáře, řekl Štáfek, který se znovu ujal také režie společně s Martinem Koppem. Spoustu věcí jsme čerpali z toho, co se ve fotbalovém prostředí děje, náměty tak vlastně píše někdo jiný. Oříšek byl v tom, být lepší než u posledního výkonu, když laťka je relativně vysoko, uvedl Štáfek. Troufnu si ale říct, že dvojka je vyspělejší než jednička, řekl představitel hlavní role.

Film z roku 2022 končí tím, že Lavi přestupuje do zahraničí. Všechno se stočí a Lavi se usídlí v týmu FK Smrkov, kde o zajímavé příběhy a postavy není nouze, takže diváci určitě nebudou litovat, že se původní velké angažmá nevydaří, uvedl Kopp. Vedle Štáfka si zahraje Šárka Krausová, Lukáš Vaculík, Václav Neužil, Filip Březina, Adam Emest, Patrik Kutil a další.

Soupeře týmu FK Smrkov vytvořili amatérští fotbalisté z Teplicka. Je to bezva, tady na hřišti v Bořislavi jsme léta hráli. Třeba tím přivedeme k fotbalu mladé lidi, řekl ČTK Tomáš Šverma ze Žalan. Hraju obránce, což jsem hrál vždycky, řekl. Je dobré přizvat lidi z regionu na natáčení, když to jde. Tady je spolupráce výborná, uvedl Kopp.

Choreografie a zápasy mají přesný řád. Není to na první klapku, ale fyzičku mám dobrou, trénovat jsem nemusel, řekl Neužil. Náročné je natáčení hlavně pro Štáfka. Docela tady trpím, pořád mi ubližujou. Taky mít všechna ta tetování v 31 stupních znamená, že se pak celý den škrábete. Navíc po mě střílí paintbalkama, topí mě, honili mě. Na natáčení jsem se těšil, ale když jsme to psali, netušil jsem, že to bude tak náročný, řekl Štáfek, který přiznává inspiraci ve filmech Bena Stillera či Adama Sandlera. Chceme dělat entertainment, bavit lidi, dodal. Pod scénářem je podepsaný opět Tomáš Vávra a za kamerou stojí Jan Filip. V kinech by se snímek mohl objevit podle Koppa za rok.

Natáčet se bude v kraji ještě v Sebuzíně na Ústecku a v Kulturním domě v Ústí nad Labem. Pro nás je obrovský úspěch, že vedle Buenos Aires a Prahy je ve filmu Ústecký kraj, řekla ČTK Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje, která nabízí filmařům pobídky, z nichž budou nejspíš čerpat i producenti pokračování sportovní komedie. Na filmové vouchery kraj může rozdělit až 50 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.