Gouldingová ve čtvrtek na Colours of Ostrava nevystoupí, nahradí ji Kavinsky

Ostrava - Zpěvačka Ellie Gouldingová ve čtvrtek na Colours of Ostrava nevystoupí. Jednu z hlavních hvězd letošního 20. ročníku festivalu na hlavním pódiu nahradí francouzský hudebník Kavinsky. Místo něho pak vystoupí česká kapela Chinaski. ČTK to řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák. Festival dnes začal v industriálním areálu Dolních Vítkovic. Potrvá do soboty. Dnes pozdě večer vystoupí americká kapela OneRepublic.

Redaktor RN 19.07.2023 20:01:00 1x
Gouldingová ve čtvrtek na Colours of Ostrava nevystoupí, nahradí ji Kavinsky

Hodnocení

100%

Trhá nám to srdce, ale bohužel zpěvačka Ellie Gouldingová zrušila ze zdravotních důvodů svůj koncert na Colours of Ostrava, uvedli pořadatelé na facebookovém profilu. Na její čas, ve čtvrtek 22:45, přesunuli koncert francouzského elektronického mága Kavinského. Na jeho místo, ve čtvrtek od 21:30, se nám podařilo operativně domluvit koncert kapely Chinaski, uvedl Sedlák.

Podle něj lékaři ze zdravotních důvodů nedoporučili zpěvačce let a koncert na Colours of Ostrava. Ellie Gouldingová posílá upřímné omluvy, lásku a doufá, že se s fanoušky v České republice brzy setká, doplnili pořadatelé festivalu.

Festival dnes začal ve 12:00 otevřením areálu, který se od poledne pozvolna plnil. Okolo 19:00 už pod bývalými vysokými pecemi v Ostravě-Vítkovicích proudily davy lidí. Pořadatelé dlouhodobě návštěvnost neuvádějí. V posledních letech se odhadovala na 40.000 lidí.

Oficiální zahájení hudební přehlídky se uskutečnilo v 17:30. Organizátoři pod názvem Colours Opening Show na hlavní scéně připravili speciální hodinový program. Zahrnoval akrobatické performance na pódiu i před ním, speciální sety světových hvězd letošního ročníku. Vystoupili The Longest Johns, Ndiaz, Expresso Transatlântico, taneční mistr Daniel Rojas. V programu bylo i několik českých překvapení. Divákům nakonec zazpíval Štěpán Kozub, Mirai a Ewa Farna, která vystoupí ve čtvrtek.

Na festivalu se letos představí 110 vystupujících. Sedm desítek z nich přijede ze zahraničí, konkrétně z 30 zemí. Vystoupí také Niall Horan, bývalý člen skupiny One Direction, americký rapper Macklemore, legenda brazilské hudby na rozlučkovém turné Gilberto Gil, britská dvojice Sleaford Mods a další. Z českých interpretů vystoupí i Lenka Dusilová.

Společně s festivalem se uskuteční šestý ročník mezinárodního diskusního fóra Meltingpot. Na festival letos dorazí i prezident Petr Pavel. Na Meltingpotu vystoupí 21. července ve speciálním vydání politického podcastu Kecy & Politika Bohumila Pečinky a Petrose Michopulose. Debata se uskuteční živě v Aule Gong. Vstupenky na ni jsou už vyprodané.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.