Britská kapela Blur vydala první nové album po osmi letech

Londýn - Britská poprocková skupina Blur dnes vydala první nové album po osmi letech s názvem The Ballad of Darren. Současně se svým devátým studiovým albem kapela zveřejnila také animované videoklipy k některým z 26 písní z nové kolekce.

Redaktor RN 21.07.2023 17:53:00 2x
Britská kapela Blur vydala první nové album po osmi letech

Hodnocení

100%

Britský list The Guardian napsal, že album je plné nostalgické melancholie. Zároveň jde podle deníku o odvážné album, které ukazuje, že kapela má co podstatného říct ke stárnutí.

Nahrávka se vyznačuje typicky psychedelicky drsným zvukem kytar, podkreslujícím téměř chlapecký hlas nyní už 55letého frontmana Damona Albarna.

Písně můžete označit za nostalgické, ale na jejich reflexi minulosti není nic růžového. Místo toho se rozhodli pro něco realističtějšího, co naznačuje, že nostalgie je věc, která může u čtyřicátníka nebo padesátníka vyvolávat nespavost a znepokojení, uvedl The Guardian.

Přebal alba tvoří fotografie venkovního bazénu v pochmurném Skotsku. Patrně tak odkazuje na dívku u bazénu z přebalu debutového alba Leisure, které Blur nahráli před 32 lety.

Blur zažili svou nejslavnější éru v 90. letech, kdy jako protagonisté takzvaného britpopu a alternativního roku vydávali alba, která se v Británii umisťovala na předních příčkách prodejnosti. Soupeřili tak například se skupinou Oasis. Slavné jsou hity Country House, Song 2 nebo Girls and Boys.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.