Předloni ocenění dostal herec Pavel Zedníček přezdívaný Čmaňa, který je zlínským rodákem. Ocenění mě velmi těžší. Chvilku jsem měl strach, že to Čmaňovi vzali a mně to dávají. On je Zlíňák a já Vizovjan, o to je to pro nás cennější, řekl dnes novinářům Polívka.
Rád vzpomíná na natáčení seriálu Krysáci. Krysákama jsme se hodně pobavili. Dělalo se to tady ve Zlíně. Je to vynalézavé, je tam humor, je to o přátelství mezi nimi a taky se to odehrává na pozoruhodném místě, což je smetiště u Vizovic, uvedl Polívka. Zajímavé bylo také natáčení se psem. To bylo dobré. Takový nevypočitatelný partner to byl. Na Gumpa hodně vzpomínám, uvedl herec.
Objevil se v řadě divadelních, televizních a filmových rolí pro velké i malé diváky. Ztvárnil například postavy v pohádkách Největší dar, Princ Mamánek, Anděl páně 2 či Tři bratři. Tvorbu pro děti a mládež má rád. Dětí mám poměrně dost, vím o dětech své a ony vědí své o mně. Nesnažím se hrát jinak pro děti a pro dospělé, snažím se, aby to bylo tak, jak to má být, uvedl Polívka.
Tatínek mu jako malému vyprávěl pohádky. Mohl jsem si říct, o čem by ty pohádky měly být, on tu pohádku pak improvizoval. To jsem dělal se svýma dětma taky. Samozřejmě jsme jim četli. Měli jsme štěstí na babičku, maminku od Marcelky, ta jim byla velmi dobrou babičkou, uvedl Polívka.
V rodných Vizovicích na Zlínsku byl naposledy před necelými dvěma měsíci. Už tam ale nikoho vlastně nemám. Máme tam hrobku. Slíbili jsme si s dětmi nejmladšími, že přijedeme častěji. Je dobré ukazovat dětem místa, kde člověk zrál, kde něco prožil. Je taky baví vidět zázemí taty, uvedl čtyřiasedmdesátiletý Polívka.
Jako dítě chtěl být hercem v tehdejším Divadle pracujících v Gottwaldově. Netuše, že jednou to bude Zlín. Všechny první divadelní zážitky, kromě toho, že mě tatínek vozil do Prahy nebo Brna, tak jsem měl tady, uvedl herec. Chodil také do kina či na výchovné koncerty. Zlín pro nás byla kultura a taky ochotnické divadlo vizovské. Pak jsem měl štěstí, že jsem byl přijat do ochotnického divadla zlínského a zkoušeli jsme Burkeho, Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho, kterého hraju doteď, uvedl Polívka.
Na úvodním večeru festivalu dostal Zlatý střevíček také režisér Hynek Bočan. Loni jej získali herečka Zlata Adamovská a herec Pavel Nový, o rok dříve herci Pavel Zedníček a Karel Heřmánek. Tradice ceny sahá do roku 1997, prvním oceněným byl zlínský režisér hraných filmů pro děti a mládež Josef Pinkava. V minulosti Zlatý střevíček převzala například Iva Janžurová, Eliška Balzerová, Karel Gott, Zdeněk Svěrák či Adolf Born. Zlín Film Festival se letos konal 64. rokem, začal 30. května.