Skupina indických uklízeček v loterii vyhrála přes 100 milionů rupií

Dillí - V červnu si jedenáct uklízeček z indického státu Kérala dohromady koupilo los do loterie. Minulý týden s radostí zjistily, že vyhrály jackpot 100 milionů rupií (26,1 milionu Kč), uvedl server BBC News.

Redaktor RN 01.08.2023 12:19:00 0x
Skupina indických uklízeček v loterii vyhrála přes 100 milionů rupií

Hodnocení

100%

Ženy jsou součástí skupiny, která sbírá biologicky nerozložitelný odpad z domácností. Obvykle za svou práci dostávají kolem 250 rupií denně (as 66 Kč), a příležitostně podíl z peněz, jež místní firma vydělává na prodeji odpadu, který nasbírají.

Upřímně říkají, že tyto peníze nestačí na to, aby se uživily. Většina žen si peníze půjčuje a bere úvěry na vzdělání svých dětí a další výdaje. Proto občas spojí síly, aby si koupily los.

Loterie je v mnoha indických státech z velké části nelegální, ale kéralská vláda pořádá vlastní, protože soukromé jsou zakázány.

V červnu si skupina koupila los za 250 rupií o ceny, které se vydávají při zvláštních příležitostech, jako jsou různé svátky. Dvě ženy na los přispěly každá 12,5 rupie, zatímco devět ostatních žen zaplatilo každá 25 rupií. Dohodly se, že pokud něco vyhrají, cenu si podle podílu spravedlivě rozdělí.

Ženy zjistily, že vyhrály, až když jedna z nich požádala svého manžela, aby zjistil, jak loterie dopadla.

Po zaplacení vládních daní obdrží skupina 63 milionů rupií (16,7 milionu Kč). Dvě ženy, které přispěly méně než ostatní, si svůj podíl 6,3 milionu rupií rozdělí rovným dílem, zatímco ostatní dostanou každá po 6,3 milionu rupií.

Kromě sběru odpadu ženy také pomáhají budovat veřejné toalety a instalovat zařízení na likvidaci odpadu, uvedla agentura Suchitwa Mission, která koordinuje toto úsilí v celém státě. V pátek, den po svém životním vítězství, dorazilo 11 žen jako vždy do kanceláře agentury, aby pokračovaly ve své práci.

Rozhodly jsme se pro jednu věc. Tuto práci neopustíme, protože to byl právě tento kolektiv, který nám přinesl prosperitu, uvedla jedna z nich.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.