Škoda uvedla studii sportovního elektrického vozu, bude ale jen na PlayStationu

Praha - Škoda Auto dnes ve světové premiéře představila studii sportovního čistě elektrického jednomístného sportovního vozu. Škoda Vision Gran Tourismo ale vznikla jen pro počítačovou hru Gran Tourismo 7. Bude se tak s ní možné setkat pouze na herních konzolích PlayStation. Uvedli to zástupci automobilky na dnešní tiskové konferenci.

Redaktor RN 24.04.2024 20:52:00 0x
Škoda uvedla studii sportovního elektrického vozu, bude ale jen na PlayStationu

Hodnocení

100%

Plně elektrický vůz s pohonem všech kol Škoda Vision Gran Turismo je inspirovaný modelem Škoda 1100 OHC Spider z roku 1957. Je vybavený čtyřmi elektromotory o celkovém výkonu 800 kilowattů (kW). Podle předsedy představenstva Klause Zellmera tak značka navazuje na 120letou historii v motoristickém sportu.

Studie Škoda Vision Gran Turismo propojuje naši bohatou historii s elektrickou budoucností a novým designovým jazykem Modern Solid. Naši zákazníci jsou objevitelé a elegantní vůz Škoda Vision Gran Turismo je skvělým způsobem, jak obohatit jejich zážitky a zároveň přilákat nové příznivce naší značky, uvedl Zellmer.

Vůz je navržen s ohledem na efektivitu a jízdní dynamiku, má hmotnost jen 1300 kilogramů a kombinuje délku přibližně 4,41 metru s šířkou téměř 1,95 metru a výškou 94,9 centimetru. O pohon se starají celkem čtyři elektromotory napájené lithium-iontovou baterií o kapacitě 87 kilowatthodin (kWh).

Hráči si mohou pro svůj vůz Škoda Vision Gran Turismo vybrat ze dvou různých barevných provedení. První evokuje slavný vůz Škoda 130 RS, který se proslavil dvojnásobným vítězstvím ve své třídě na Rallye Monte Carlo 1977. Druhý má matnou barvu v odstínu zelená Explorer, symbolizující již dříve představenou studii skutečného elektromobilu Škoda Vision 7S.

Sérii závodních simulátorů Gran Turismo vyvíjí společnost Polyphony Digital. Hry Gran Turismo jsou vydávané pro herní systémy PlayStation a napodobují vzhled a výkon velkého množství vozidel, která jsou licencovanými kopiemi skutečných automobilů. Gran Turismo 7 obsahuje více než 400 vozů od více než 60 automobilek. Ve hře jsou pečlivě ztvárněna auta od známých sériových modelů až po legendární a vzácné závodní vozy pocházející z různých dekád, segmentů a závodních kategorií, stejně jako velký výběr prototypů.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.