Novým generálním ředitelem cestovní agentury Invia je ode dneška Jan Foret

Praha - Novým generálním ředitelem cestovní agentury Invia.cz je ode dneška Jan Foret, který dosud vedl tuzemskou odbočku rozvážkové služby Wolt. Ve funkci nahradí Michala Tůmu, který z Invie odešel po 18 letech na konci loňského roku. V čele Invia.cz v uplynulých sedmi měsících stáli generální ředitel Invia Group Boris Raoul, finanční ředitel Martin Höfler a provozní ředitel Mark Jarus.

Redaktor RN 01.08.2023 12:41:00 1x
Novým generálním ředitelem cestovní agentury Invia je ode dneška Jan Foret

Hodnocení

100%

Náš nový generální ředitel přináší nejen rozsáhlé zkušenosti v sektoru e-commerce, ale také vizi a vůdčí schopnost posunout českou pobočku Invia na další úroveň. Jsem přesvědčen, že pod jeho vedením bude naše společnost pokračovat v inovacích a prosperovat, uvedl Raoul.

Kromě Woltu Foret dříve působil také ve společnostech KPMG nebo C2H Equity. Invia za posledních více než 20 let prokázala, že je lídrem ve svém oboru a nepolevuje v ambicích inovovat a přinášet svým zákazníkům prvotřídní zážitky z cestování. Těším se, jak se společně s týmem Invia i našimi partnery budeme pokračovat ve zvyšování nabídky a komfortu z cestování pro zákazníky, řekl Foret.

Cestovní agentura Invia letos obnovila spolupráci s cestovní kanceláří Alexandria, od ledna opět prodává její zájezdy. Obě firmy tak po čtyřleté pauze navázaly na předchozí spolupráci, která trvala 15 let.

Podle poslední zveřejněné účetní uzávěrky ve Sbírce listin česká Invia v roce 2019 meziročně zvýšila čistý zisk ze 121,3 milionu korun na přibližně 158 milionů korun. Tržby firmě vzrostly ze 826,1 milionu korun na asi 914,3 milionu korun.

Invia.cz byla do obchodního rejstříku zapsána 22. července 2002, tehdy pod názvem Moje Dovolená.cz. Firma o sobě uvádí, že prodává zájezdy od více než 250 cestovních kanceláří a v Česku provozuje přibližně 100 kamenných poboček. Invia.cz je součástí skupiny Invia Group, která podniká v sedmi zemích. Vedle Česka působí i na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Polsku. Před pandemií skupina na dovolenou odvezla tři miliony lidí. Invia Group patří do investiční skupiny Rockaway podnikatele Jakuba Havrlanta.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.