Musk přišel kvůli propadu akcií Tesly za den o 13 miliard dolarů

New York - Šéf automobilky Tesla Elon Musk přišel ve čtvrtek kvůli propadu akcií firmy asi o 13 miliard dolarů (279 miliard Kč). Druhým nejbohatším člověkem na světě ale zůstává. Musk má za sebou těžký den - kromě toho, že hospodářské výsledky Tesly zklamaly investory, explodovala i jeho vesmírná raketa Starship, píše agentura Bloomberg. Musk je také vlastníkem společnosti Twitter, mnozí uživatelé stejnojmenné sociální sítě ale nyní přišli o ověřovací ikonu, protože odmítli platit osm dolarů měsíčně.

Redaktor RN 21.04.2023 14:19:00 1x
Musk přišel kvůli propadu akcií Tesly za den o 13 miliard dolarů

Hodnocení

100%

Akcie Tesly ztratily ve čtvrtek téměř deset procent na 162,99 dolaru za akcii. Právě jejich pád se na poklesu Muskova majetku projevil nejvýrazněji. Podíl v v Tesle, včetně akcií a opcí, tvoří největší část jeho majetku v objemu kolem 164 miliard dolarů, i když váha společnosti SpaceX, která vyslala do vzduchu raketu Starship, se s rostoucím oceněním zvyšuje.

Měřeno od začátku roku se ale akciím Tesly daří. Zatím zpevnily o více než 30 procent, a zvýšily tak hodnotu Muskova majetku o 26,8 miliardy dolarů.

V případě Tesly Musk připustil, že neví, jaká bude příští marže, a tedy ziskovost společnosti. Pokud jde o SpaceX, Musk poblahopřál zaměstnancům v interním e-mailu. Řekl, že ohledně pokroku jejího programu je optimista a na twitteru napsal, jaký to byl v mnoha ohledech skvělý den.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.