Koruna v závěru týdne posílila k euru i dolaru

Praha - Koruna v závěru týdne posílila k oběma hlavním světovým měnám. Kolem 17:00 se obchodovala za 23,97 Kč/EUR a za 21,72 Kč/USD. Proti čtvrtečnímu podvečeru si vůči euru polepšila o tři haléře a k dolaru získala 11 haléřů. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Redaktor RN 28.07.2023 17:33:00 0x
Koruna v závěru týdne posílila k euru i dolaru

Hodnocení

100%

Česká měna podle analytika společnosti Purple Trading Jaroslava Tupého reaguje na zprávy z tiskové konference Evropské centrální banky (ECB), která vyzněla pouze v lehce jestřábím tónu, podotkl. Navíc i guvernér České národní banky Aleš Michl odmítl spekulace o brzkém snižování úrokových sazeb, jak to v tomto týdnu naznačoval viceguvernér ČNB Jan Frait, dodal.

ECB ve čtvrtek zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 procenta. Rada guvernérů o zvýšení sazeb rozhodla už podeváté za sebou. Prezidentka ECB Christine Lagardeová na tiskové konferenci řekla, že je zatím nejisté, co bude následovat. Existuje možnost, že (příště) zvýšíme. Je zde možnost pauzy, řekla Lagardeová. Dodala, že banka je nezaujatá. Uvedla ale také, že měnový výbor ví, že se blíží ke konci série zvyšování úrokových sazeb.

V týdnu koruna v pondělí dosáhla k euru nejslabší úrovně od začátku roku, v podvečer se obchodovala za 24,13 Kč/EUR. Do pátku tak posílila o víc než desetník.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.