Koruna stagnovala k euru a zpevnila k dolaru, pražská burza rostla

Praha - Česká měna ve středu stagnovala k euru a zpevnila k dolaru. Koruna k 17:00 vůči dolaru posílila oproti předchozímu závěru o osm haléřů na 21,74 Kč/USD. Kurz k euru sice také klesl, ale pouze o jeden haléř na 24,05 Kč/EUR. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Redaktor RN 26.07.2023 17:46:00 0x
Koruna stagnovala k euru a zpevnila k dolaru, pražská burza rostla

Hodnocení

100%

K euru koruna v posledních měsících postupně oslabovala. V pondělí se tak dostala na kurz 24,14 Kč/EUR, což byla nejslabší úroveň od začátku letošního roku. V úterý ale česká měna vůči euru zpevnila.

Pražská burza ve středu rostla. Index PX posílil o 0,42 procenta na 1340,91 bodu. Vzhůru mu pomohly především akcie energetické společnosti ČEZ a banky Moneta. Vyplývá to z údajů na webu burzy.

Dnešní obchodování uzavřely se ziskem čtyři emise z deseti, které ovlivňují hodnotu indexu. Pět titulů naopak oslabilo a akcie farmaceutického řetězce Pilulka Lékárny stagnovaly.

Nejvýraznější růst zaznamenaly akcie polostátní energetické společnosti ČEZ. jejich cena stoupla o 2,35 procenta na 936 Kč za kus. Cena akcie reagovala na včerejší (úterní) rozhovor ministra financí, který v něm uvedl, že vláda by mohla jednat o dřívějším zrušení windfall daně na začátku příštího roku, uvedl makléř společnosti Wood & Company Lukáš Novotný.

Dařilo se rovněž akciím Moneta Money Bank, které posílily o 1,8 procenta na 84,90 koruny. Banka ve čtvrtek ráno oznámí hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí.

Brzdou výraznějšího růstu indexu PX tentokrát byly cenné papíry bankovní skupiny Erste. Jejich závěrečná hodnota 820 Kč byla o 1,09 procenta nižší než na začátku dnešního obchodování.

Pokles postihl rovněž akcie Komerční banky. Ty se během dne vrátily nad hranici 700 Kč, v závěru obchodního dne ji ale neudržely a titul nakonec oslabil o 0,07 procenta na 699 Kč, poznamenal Novotný.

Kurz české měny:

Zdroj: Patria Online

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.