Voliéru obývá 21 jedinců, nejpočetnější jsou supi Rüppellovi, jsou tam také supi bělohlaví, chocholatí, mrchožraví a kapucíni. Jsou společně větší i menší druhy. Dnes poprvé dostali při krmení celé jateční zvíře, uvedla chovatelka Pavla Knápková. Krmení je podle ní přirozenější, dříve dostávali supi potravu každý zvlášť, nyní se musí prosadit. Projeví se také hierarchie ve skupině. Viděli jsme ukázku toho, jak to funguje v přírodě, kdy objeví zvíře, sesypou se na něj a každý si vezme svůj díl. V přírodě to funguje tak, že nikdy neví, kdy se dostanou k další potravě, nacpou se proto dosyta, uvedla chovatelka. Společné krmení větším zvířetem budou moci návštěvníci vidět jednou týdně, dvakrát týdně supi dostanou menší zvířata.
Supi jsou v novém prostředí týden. Vyhledávají vyšší prostory, kmeny stromů a velké kameny. Ve voliéře jsou také výklenky, kde mohou supi hnízdit. Zezadu je kontrolní otvor, je tam také kamera, mají tam i vytápění, uvedla chovatelka. Zahrada doufá, že se supi ve voliéře dobře sžijí a budou vytvářet páry.
Zlínská zoo je úspěšná v odchovu supů, z nichž některé druhy patří ke kriticky ohroženým. Množíme pět druhů supů ze sedmi, uvedl ředitel. Zahrada se podílí na záchranném projektu v Africe, odchované supy posílá do jižní Evropy, kde bylo od roku 2009 vypuštěno do volné přírody 23 supů odchovaných ve zlínské zoo.