Vykolejený vlak u Holešova je odstraněný, provoz na trati se obnovil

Holešov (Kroměřížsko) - Osobní vlak, který dnes ráno u Holešova na Kroměřížsku vykolejil po srážce s nákladním autem, je odstraněný. Provoz v místě byl kolem 16:20 obnovený, jezdí se tam nízkou rychlostí, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola. Hasiči pomocí jeřábu vrátili vykolejenou soupravu na kolej. Byla schopná jízdy po kolejích, lokomotiva ji odtáhla do stranice a trať byla uvolněná, uvedl Nevola.

Redaktor RN 05.06.2023 08:41:00 1x
Vykolejený vlak u Holešova je odstraněný, provoz na trati se obnovil

Hodnocení

100%

Po odstranění soupravy se ukázalo, že poškozeno bylo 15 pražců, uvedl Nevola. Díky provizorní opravě bylo možné kolem 16:20 obnovit provoz, vlaky mohou místem nehody projíždět desetikilometrovou rychlostí. Pracovat se bude i přes noc, podle Nevoly se musí vyměnit pražce a zkontrolovat také geometrie celé koleje. V úterý by měl být provoz již běžný. Cestující by si však měli pro jistotu v úterý ráno zkontrolovat aktuální informace o provozu, zda pojede vlak nebo náhradní autobusová doprava

Provoz na jednokolejné regionální trati 303 mezi Holešovem a Bystřicí pod Hostýnem na Kroměřížsku byl kvůli nehodě zastavený, cestující vozily náhradní autobusy. Vlak Českých drah Regionova vykolejil třemi nápravami ze čtyř. Po srážce s nákladním autem, které se po nehodě převrátilo na bok, byl výrazně poškozený.

Způsobená škoda na vlaku je podle Nevoly předběžně odhadnuta na 2,5 milionu korun, na železniční trati činí podle prvotních odhadů přibližně 500.000 korun. Nehoda se stala dnes před 07:15 na přejezdu v Dobroticích, místní části Holešova, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži. Ve vlaku cestovalo zhruba 50 lidí. Devět lidí, kteří při nehodě utrpěli zranění, převezly sanitky do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně, měli většinou lehká zranění. Podle policie vjel pětapadesátiletý řidič nákladního vozu na přejezd a nedal přednost přijíždějícímu vlaku.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.