Východní polovinu ČR čeká o víkendu vydatný déšť, nejvíc v Jeseníkách

Praha - Ve východní části Čech a na Moravě a ve Slezsku bude o víkendu trvale a místy i vydatně pršet. Nejvíce naprší v Jeseníkách, kde srážkové úhrny za 42 hodin mohou být kolem 90 milimetrů. Vlivem toho se hladiny řek odvodňujících tyto hory zvednou, mohou dosáhnout na první, nejnižší stupeň povodňové aktivity. Informoval o tom dnes na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Redaktor RN 04.08.2023 11:21:00 0x
Východní polovinu ČR čeká o víkendu vydatný déšť, nejvíc v Jeseníkách

Hodnocení

100%

Upozornění meteorologů před vysokým stupněm nebezpečí velmi vydatných srážek platí konkrétně pro oblasti Jeseníku a Šumperku v Olomouckém kraji a Bruntálu, Krnova a Rýmařova v Moravskoslezském kraji od noci na sobotu do nedělního večera. Pro zbývající regiony těchto krajů a pro východ Jihočeského kraje, severovýchod Královéhradeckého kraje a pro Pardubický, Jihomoravský a Zlínský kraj a Vysočinu vydal ČHMÚ upozornění s nízkým stupněm nebezpečí. Celkový srážkový úhrn se tam podle něj bude za 42 hodin pohybovat od 40 do 70 milimetrů.

Se vzestupem hladin na první povodňový stupeň by měli počítat lidé v okolí Jeseníků od sobotního poledne do nedělního poledne. Meteorologové jim doporučují, aby sledovali vývoj situace a vyvarovali se koupání nebo jízdy lodí v řekách. Situaci budeme upřesňovat během sobotního rána, dodal ČHMÚ.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.