Víkend bude deštivý, ojediněle bude pršet vydatně a bude kolem 15 st.

Praha - Nadcházející víkend v Česku bude deštivý s maximálními teplotami do 22 stupňů Celsia. Ojediněle může pršet i vydatně a teploty pak mohou spadnout na 15 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a jeho informací na facebooku. Současné deštivé počasí podle meteorologů ale přeje houbařům, protože srážky neustále zvyšují pravděpodobnost růstu hub. Na druhou stranu se zvyšuje i aktivita komárů, zejména na jižní Moravě, v Polabí a jižních Čechách, uvedli meteorologové.

Redaktor RN 03.08.2023 09:02:00 1x
Víkend bude deštivý, ojediněle bude pršet vydatně a bude kolem 15 st.

Hodnocení

100%

Srážky se v poslední době Česku nevyhýbají, vliv na to má studená fronta. Podle meteorologů minulý týden v průměru napršelo 32 milimetrů, spadl tak dvojnásobek normálu srážek pro tuto dobu. Po dlouhé době pořádně zapršelo, konstatovali meteorologové na twitteru.

Během dneška má srážek v jihovýchodní polovině republiky postupně ubývat, v pátek večer jich však opět přibude. Nejčastější déšť očekáváme o víkendu, v sobotu v jihovýchodní polovině území a v neděli na východě. Ojediněle půjde o déšť vydatný s denním úhrnem kolem 40 milimetrů, uvedli meteorologové a doplnili, že počátkem příštího týdne bude pršet už méně. Postupně by se také mělo oteplovat na 25 stupňů.

Srážky ale prospívají houbám. V tomto okamžiku je největší pravděpodobnost jejich růstu v Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Karlovarském kraji, dále na Šumavě, v Krušných a Jizerských horách nebo v Krkonoších, uvedli meteorologové s odkazem na svůj předpovědní model možného růstu hub, který zveřejňují ve spolupráci s Českou mykologickou společností.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.