Vedení ODS bude řešit výsledky voleb a postoj k starostovi Novotnému

Praha - Širší vedení vládních občanských demokratů dnes bude rozebírat výsledek víkendových voleb do Evropského parlamentu, v nichž ODS jako součást koalice Spolu ztratila jeden z dosavadních čtyř mandátů. Zabývat se bude také dalším působením starosty pražských Řeporyj Pavla Novotného ve straně. Výkonná rada se sejde vpodvečer ve Sněmovně, podle informací ČTK se Novotný jednání nezúčastní.

Redaktor RN 11.06.2024 00:02:00 0x
Vedení ODS bude řešit výsledky voleb a postoj k starostovi Novotnému

Hodnocení

100%

Novotný rozhněval některé spolustraníky příspěvkem na sociální síti ohledně zdravotního stavu dcery hudebníka Felixe Slováčka Anny Julie Slováčkové, která bojuje s rakovinou. Po kritice starosta příspěvek smazal a omluvil se, část občanských demokratů však i tak volala po jeho odchodu ze strany. Novotný již dříve uvedl, že jeho jednání bylo neodpustitelné a je na výkonné radě ODS, aby posoudila, zda je to na vyloučení ze strany.

Předsednictvo ODS v čele s premiérem Petrem Fialou usneslo, že Novotného výroky jsou lidsky nepřijatelné a neslučitelné se členstvím v ODS. Pravomoc vyloučit člena strany má výkonná rada. Ta může také vydat doporučení členovi ohledně dalšího chování či ho vyzvat k rezignaci.

Letos v únoru soud Novotnému uložil peněžitý trest za vyjádření na síti X, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Zveřejnil jej počátkem loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás na Izrael. V době rozhodnutí soudu byl starosta v podmínce, a to za výtržnictví, podněcování k trestnému činu a nebezpečné pronásledování podnikatele Marka Víta. Soud mu za ně v lednu 2022 vyměřil tříměsíční trest s odkladem 30 měsíců.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.