Mohutná vrba se zhroutila 1. května, zřejmě pod náporem nového listí, které na stromě po deštích vyrazilo. Fotografie rozpadlého stromu se dostaly i na sociální sítě. Ačkoli nejde o památný strom, Tuhnická vrba je významným stromem, který roste v Karlových Varech u Plynárenské lávky přes 100 let. Podle pamětníků přežila i bombardování nádraží na konci druhé světová války, zásah bleskem nebo vichřice. V roce 2015 získala ocenění Strom hrdina.
Podle Dvořáka ale její život nemusí být u konce. Na 99 procent bych odhadnul, že se dá zachránit. Vrby jsou odolné. Když se udělá zdravotní řez, tak by mohla přežít. Jsou v ní místa, která jsou nahnilá, ale pokud se odstraní a sníží se korunová část, tak by strom mohl žít dál a dokonce by mu to mohlo i prospět. U těchto měkkých stromů se stává často, že ve stáří dorostou do takové velikosti, že už korunu neunesou a rozpadnou se. Není to jako u stromů s tvrdším dřevem, jako je buk nebo jilm, řekl ČTK ředitel lázeňských lesů.
V Karlovarském kraji byl začátek roku na srážky velmi chudý, v únoru a březnu spadlo v kraji podle předběžných údajů Českého hydrometeorologického ústavu jen 38, respektive 31 procent průměrného úhrnu srážek. Vydatnější srážky se vyskytly až v dubnu a po nich nastal rychlý růst všech rostlin, od trávy až po stromy, které se velmi rychle obalily čerstvým listím.