V jižní polovině ČR se dnes a ve středu ojediněle objeví silné bouřky

Praha - Jih a jihozápad Čech dnes odpoledne a večer zasáhnou silné bouřky, při kterých může v úhrnu napršet kolem 30 milimetrů srážek. Po dočasném uklidnění se bouřky do oblasti vrátí ve středu odpoledne, kdy se budou ojediněle objevovat také na Českomoravské vrchovině a na jihu a východě Moravy. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který upozornění před bouřkami zveřejnil také na svém webu.

Redaktor RN 06.06.2023 10:58:00 0x
V jižní polovině ČR se dnes a ve středu ojediněle objeví silné bouřky

Hodnocení

100%

Upozornění před silnými bouřkami od dnešního poledne do 20:00 pro Jihočeský kraj a Klatovsko v Plzeňském kraji. Ve středu od 12:00 do 20:00 by s nimi měli počítat jak obyvatelé jihu Čech, tak i lidé na Vysočině, v Jihomoravském a Zlínském kraji, na jihu Olomouckého kraje a jihovýchodě Moravskoslezského kraje.

Vzhledem k očekávanému přívalovému dešti se mohou podle meteorologů místy rozvodnit malé toky a voda může zatopit podchody, podjezdy nebo sklepy. S ohledem na nynější nasycení půdy na Šumavě a Novohradských horách mohou srážky způsobit významnější povrchový odtok, dodal ČHMÚ.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.