V jihovýchodní polovině ČR se dnes místy objeví silné bouřky, bude i vedro

Praha - V jihovýchodní polovině Česka se dnes od odpoledne do noci místy objeví silné bouřky, které mohou doprovodit nárazy větru o rychlosti kolem 75 kilometrů v hodině. Vedro zatím nepoleví, ve východní polovině budou dnešní odpolední teploty přesahovat 31 stupňů Celsia. I přes očekávané srážky upozornění na riziko vzniku požárů zatím zůstává v platnosti pro většinu Česka, přičemž v severozápadních krajích, středních Čechách, na Vysočině a jižní Moravě je toto riziko vysoké. ČTK to sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Redaktor RN 24.07.2023 12:05:00 0x
V jihovýchodní polovině ČR se dnes místy objeví silné bouřky, bude i vedro

Hodnocení

100%

Kvůli nejisté lokalizaci srážek zatím ponecháváme výstrahu před nebezpečím vzniku a šíření požárů beze změny, tedy pro většinu území ČR, a budeme ji aktualizovat v dalších dnech, uvedli meteorologové. Od úterý podle nich ale bude nebezpečí požárů díky deštivějšímu a chladnějšímu počasí zřejmě zmírňovat.

Přes střední Evropu nyní postupuje zvolna k východu zvlněná studená fronta, před kterou do ČR proudí teplý vzduch. Na Moravě, ve Slezsku a ve východní polovině Čech tak dnes odpoledne meteorologové očekávají ještě třicetistupňové vedro, na jihu Moravy může být ojediněle a krátkodobě i kolem 33 stupňů.

V jižních Čechách, na Vysočině a v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji se pak od dnešního poledne do půlnoci lokálně objeví silné bouřky. Vedle silného větru je může doprovodit přívalový déšť nebo krupobití.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.