V Drozdu pro Portugalsko 190 Čechů, požár se šíří, na ZÚ se nikdo neobrátil

Praha - V cestovatelském systému Drozd se pro Portugalsko zaregistrovalo 190 Čechů. Požár je aktuálně v oblasti, která není turisticky exponovaná, šíří se do oblasti Algarve, kde čeští turisté jsou. Na ambasádu v Lisabonu se zatím nikdo neobrátil s žádostí o konzulární asistenci. ČTK to sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Redaktor RN 08.08.2023 10:28:00 1x
V Drozdu pro Portugalsko 190 Čechů, požár se šíří, na ZÚ se nikdo neobrátil

Hodnocení

100%

Podle ranních informací se muselo 1400 lidí evakuovat kvůli požáru, který se šíří u Odemiry na jihu Portugalska. Do boje proti němu je nasazeno přes 800 hasičů, kterým ale snahy výrazně komplikují vysoké teploty a silný vítr, napsala agentura Reuters. Čechům zaregistrovaným v systému Drozd zastupitelský úřad už poslal upozornění na šířící se požáry.

Portugalsko, které nyní bojuje se zhruba 14 lesními požáry, čelí jako další země jižní Evropy teplotám kolem 40 stupňů. Ve třech oblastech země kvůli tomu dnes platí varování před extrémními teplotami, ve 120 obcích je vyhlášen nejvyšší stupeň varování před lesními požáry.

V systému Drozd také už v pondělí vyšlo varování kvůli bouři v oblasti Baltského moře, která způsobila komplikace v námořní i letecké dopravě. Z důvodu bouře nad Baltským mořem doporučujeme počítat s možností rušení spojů a uzavírkami mostů. Vždy si předem ověřte provoz na stránkách příslušných dopravců, upozornilo ministerstvo zahraničí.

U Baltského moře a na jihu Portugalska má cestovní kancelář Fischer jen několik klientů, z hlediska prodejů nejde o klíčové oblasti. S nikým v těchto destinacích dosud CK nemusela řešit přesun nebo evakuaci, řekl ČTK mluvčí Jan Bezděk.

V portugalském Algarve aktuálně klienty nemáme, podle informací od partnera byl lokální požár v horách mimo hotely a situace je pod kontrolou, uvedla mluvčí CK Čedok Kateřina Pavlíková. U Baltského moře pak s Čedokem v tuto chvíli není mnoho klientů, podle informací CK jejich zájezdy v ohrožení nejsou, dodala.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.