V ČR se léčilo 22 těžce zraněných ukrajinských vojáků, pět zůstává

Praha - Lékaři v českých vojenských nemocnicích léčili od vpádu Ruska na Ukrajinu 22 ukrajinských vojáků s komplikovanými, mnohočetnými zraněními i amputacemi. Pět pacientů zůstává v dlouhodobé péči. Informovalo o tom v tiskové zprávě ministerstvo obrany. Konflikt na Ukrajině trvá skoro rok a půl. Pacienty pro léčbu navrhuje ukrajinské ministerstvo obrany, konečný výběr závisí na rozhodnutí českých lékařů. Své pacienty si vybírají na základě poskytnuté zdravotnické dokumentace, případně dalších informací, které upřesňují zdravotní stav raněného.

Redaktor RN 01.08.2023 11:35:00 0x
V ČR se léčilo 22 těžce zraněných ukrajinských vojáků, pět zůstává

Hodnocení

100%

Poskytnutí léčby zraněným příslušníkům ukrajinské armády je podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) dalším způsobem pomoci válkou devastované Ukrajině. Kvalita poskytované zdravotní péče je v našich vojenských nemocnicích na vysoké úrovni a jsme rádi, že ji můžeme poskytnout mimo jiné právě těm, kteří hrdinně bojují za svou zemi, uvedla. Dodala, že péče o ukrajinské vojáky nijak neomezila poskytování zdravotní péče českým pacientům a ani se nesnížila kvalita poskytovaných služeb. Péči hradí zdravotní pojišťovna, protože ministerstvo vnitra léčeným vojákům poskytlo dočasnou ochranu.

Vedle vojáků zraněných na Ukrajině pečuje Vojenská nemocnice Olomouc o vojáky, kteří procházejí výcvikem ve vojenském újezdu Libavá. Ošetřili tam 88 vojáků. Ošetřeni byli kvůli běžným poraněním souvisejícím s výcvikem, infekčním onemocněním či problémy s chrupem. Stav 14 z nich vyžadoval hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.