Soud poslal do vazby muže obviněného z pokusu o vraždu a usmrcení dítěte v Mostě

Most - Okresní soud v Mostě poslal do vazby obviněného z pokusu o vraždu a usmrcení předškolního dítěte v Mostě, zemřelo při konfliktu dvou mužů. Muži hrozí až 18 let vězení. Při vazebním zasedání vyjádřil lítost. Novinářům to řekl krajský státní zástupce Dan Anděl. Druhého účastníka incidentu dnes obvinili kriminalisté z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

Redaktor RN 30.05.2023 10:29:00 1x
Soud poslal do vazby muže obviněného z pokusu o vraždu a usmrcení dítěte v Mostě

Hodnocení

100%

Obviněný byl vzat do vazby z důvodu obavy útěkové a předstižné (obavy z dokončení činu, o který se pokusil), uvedl Anděl. Jednatřicetiletý muž byl přítelem matky dítěte. Obviněn byl také z nebezpečného vyhrožování. Před soudem nevypovídal, vyjádřil nicméně lítost, uvedl žalobce. Muž spáchal čin pod vlivem drog, výsledek toxikologického rozboru ještě není znám, dodal Anděl.

Událost se stala v sobotu večer v Rozmarýnové ulici. Konflikt se odehrál mezi dvěma muži, přičemž jeden z nich měl v náručí malé dítě. To při potyčce utrpělo bodnořezné zranění, jemuž i přes veškerou snahu zdravotníků o jeho záchranu na místě podlehlo.

Proti rozhodnutí soudu o vazbě si muž stížnost nepodává. Neboť respektuje závažnost skutku a samozřejmě je mu to velice líto, jednalo se o nešťastnou událost, je připraven čelit důsledku svého jednání, řekl ČTK obhájce Daniel Volák. Před policií jeho klient už vypovídal.

Šestačtyřicetiletý účastník konfliktu, který byl terčem útoku, je na svobodě. V lokalitě, kde se tragická událost stala, vzniklo provizorní pietní místo.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.