Smolek: Situace na Rhodu se stabilizuje, nejrizikovější je jihovýchod ostrova

Praha - Situace na Rhodu se stabilizuje, nejrizikovější oblastí je stále jihovýchod ostrova. Ve vyjádření, které má ČTK k dispozici, to řekl vrchní ředitel právní a konzulární sekce ministerstva zahraničí Martin Smolek. Na Korsice se požár podařilo uhasit, vážnější je situace na Sicílii.

Redaktor RN 27.07.2023 13:59:00 0x
Smolek: Situace na Rhodu se stabilizuje, nejrizikovější je jihovýchod ostrova

Hodnocení

100%

Stále platí, že nejrizikovější oblastí je jihovýchod ostrova. Bude nicméně záležet zejména na síle a směru větru v příštích dnech, uvedl Smolek. Ve středu byl vyhlášen nouzový stav pro celé území ostrova, podle sdělení řeckých orgánů se tak stalo především z důvodu překonávání následků požáru. Samotný nouzový stav by neměl přímo omezit cestovní ruch na ostrově, dodal Smolek. Na Rhodu je nyní podle něj zhruba 4000 Čechů.

Na Rhodu bojují hasiči s požáry už desátý den. V noci se plameny přiblížily také k předměstí řeckého přístavního města Volos. V této oblasti ve středu večer zemřeli kvůli ohni dva lidé, informovala agentura DPA s odvoláním na řeckou televizi ERT.

Kromě situace na Rhodu sleduje ministerstvo zahraničí také dění v dalších částech Řecka i jižní Evropy. V Řecku jde zejména o ostrov Korfu a některé pevninské části, pak se to týká Sicílie, okolí chorvatského Dubrovníku, oblasti Kemer v Turecku a Korsiky.

Podle posledních zpráv se požár na Korsice podařilo uhasit. Ve všech dalších oblastech podle informací místních orgánů se zdá být situace stabilizovaná, byť riziko požárů je stále vysoké, dodal ředitel.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.