Seznam Zprávy: TOP 09 jedná se Dominikem Haškem o kandidatuře do Senátu

Praha - Strana TOP 09 jedná s bývalým reprezentačním hokejovým brankářem Dominikem Haškem o kandidatuře do Senátu za koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL). Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Hašek kandidaturu nevylučuje, chce se rozhodnout do několika měsíců. Příští senátní volby se uskuteční na podzim příštího roku.

Redaktor RN 03.08.2023 18:22:00 0x
Seznam Zprávy: TOP 09 jedná se Dominikem Haškem o kandidatuře do Senátu

Hodnocení

100%

S Dominikem Haškem již delší dobu jednáme o jeho kandidatuře do Senátu za TOP 09, respektive koalici Spolu, a věřím, že se na ní dohodneme, řekla serveru předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Hašek by zřejmě kandidoval v Praze. Téma obvodu, ve kterém by kandidoval, je součástí našich rozhovorů jak přímo s ním, tak také s koaličními partnery. Ve hře jsou zejména pražské senátní obvody, doplnila šéfka TOP 09.

Jednání s představiteli Spolu potvrdil i Hašek. Nějaká jednání proběhla, ale definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. Určitě bych chtěl mít jasno nejpozději na podzim, řekl serveru. Co se týče hodnot a priorit, tak je mi jednoznačně bližší současná koalice než strany zastupující opozici, uvedl bývalý hvězdný brankář NHL, který v současnosti kvůli ruskému útoku na Ukrajinu veřejně vystupuje proti účasti ruských a běloruských sportovců na mezinárodních sportovních akcích.

Senát je jedna z alternativ. Nejprve však musím uspět ve volbách. To znamená, že musím přesvědčit voliče, že já jsem pro ně ten nejvhodnější člověk, kterého mají volit, řekl Hašek k případné kandidatuře.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.