Rodina a přátelé se dnes rozloučí se zesnulou herečkou Janou Šulcovou

Praha - Rodina a přátelé se dnes v pražském krematoriu Motol rozloučí s herečkou Janou Šulcovou. Jedna z hvězd komedie S tebou mě baví svět zemřela 28. července ve věku 76 let. V posledních letech trpěla zdravotními problémy, těžce nesla také pandemii koronaviru.

Redaktor RN 04.08.2023 00:05:00 0x
Rodina a přátelé se dnes rozloučí se zesnulou herečkou Janou Šulcovou

Hodnocení

100%

V 70. a 80. letech byla pražská rodačka Šulcová populární zejména v televizních seriálech Byl jednou jeden dům a My všichni školou povinní, výraznou úlohu dostala v komedii S tebou mě baví svět, kterou diváci v roce 1998 vybrali za českou filmovou veselohru století. Hrála také ve Spalovači mrtvol nebo ve filmu Fešák Hubert.

Po roce 1989 se před kamerou objevovala jen málo, a to spíš v televizi. Výraznější příležitost jí poskytl režisér Ondřej Trojan ve filmu Občanský průkaz (2010), kde hrála ředitelku školy. A poté také Jan Prušinovský ve filmu Kobry a užovky. V něm ztvárnila alkoholickou matku nezodpovědného Kobry v podání Kryštofa Hádka.

Členkou Městských divadel pražských se Šulcová stala v roce 1969 ještě při studiu DAMU. V roce 1992 odešla na volnou nohu. Hostovala například v pražském Divadle Bez zábradlí a spolupracovala s divadelními agenturami. Uplatnila se i v dabingu. Její hlas mohli televizní diváci slyšet v kriminálním seriálu o poručíku Columbovi nebo v sérii o všetečné spisovatelce vyšetřující zločiny To je vražda, napsala.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.