Riziko vzniku požárů hrozí jen na Vysočině a jihu Moravy, ve zbytku ČR pršelo

Praha - Po úterních a nočních srážkách meteorologové zrušili pro většinu regionů v Česku upozornění na riziko vzniku a šíření požárů. V platnosti zůstává jen pro východ Vysočiny a západ Jihomoravského kraje, kde má vydatněji pršet až v noci na pátek. Vyplývá to z informací, které ČTK sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Redaktor RN 26.07.2023 10:54:00 0x
Riziko vzniku požárů hrozí jen na Vysočině a jihu Moravy, ve zbytku ČR pršelo

Hodnocení

100%

V úterý a v noci na dnešek podle ČHMÚ spadlo na většině území od tří do 15 milimetrů srážek a v opakovaných bouřkách ojediněle i přes 30 milimetrů. Naproti tomu na Vysočině a na jižní Moravě nepršelo vůbec nebo jen minimálně. Vzhledem k tomu ponecháváme zde výstrahu (před nebezpečím vzniku a šíření požárů) do odvolání, doplnili meteorologové.

Podle jejich předpovědi má být dnešek nejchladnějším dnem týdne, maximální teploty budou většinou mezi 17 až 21 stupni, přičemž na západě a severovýchodě budou ještě nižší. Přeháňky se mají během dne místy vyskytovat spíše už jen v Čechách. Občas zaprší, případně zabouří i v nadcházejících dnech, postupně se však bude oteplovat. Víkend doprovodí odpolední teploty nejčastěji kolem letních 25 stupňů.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.