První zástupce náčelníka generálního štábu Střecha odchází do Bruselu

Praha - Dosavadní první zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR (AČR) Ivo Střecha se od října stane vojenským představitelem při Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii v Bruselu. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Zároveň oznámila, že velitel armádního Velitelství pro operace Josef Kopecký bude od srpna působit jako národní vojenský představitel na Vrchním velitelství spojeneckých sil v Evropě (SHAPE).

Redaktor RN 28.07.2023 16:07:00 0x
První zástupce náčelníka generálního štábu Střecha odchází do Bruselu

Hodnocení

100%

Po absolvování přípravy před vysláním na zahraniční pracoviště nastoupí generálporučík Střecha jako vojenský představitel při NATO a EU v Bruselu od 1. října. Novým prvním zástupcem náčelníka generálního štábu se místo Střechy stane od počátku srpna generálporučík Miroslav Hlaváč, který dosud působil jako zástupce náčelníka Generálního štábu - náčelník štábu. Tuto funkci po něm převezme s platností od listopadu brigádní generál Pavel Lipka, který do konce října působí jako zástupce velitele alianční Mnohonárodní divize Severovýchod v Polsku.

Generálporučík Josef Kopecký, který zastával funkci velitele Velitelství pro operace, bude od 1. srpna působit jako národní vojenský představitel na velitelství SHAPE. Místo něj se novým velitelem Velitelství pro operace stane brigádní generál Václav Vlček, dosavadní zástupce velitele. Na jeho místo nastoupí brigádní generál Josef Trojánek, který se vrátil ze zahraničního studia ve Velké Británii, uvedla armáda.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.