Prezident Pavel příští týden navštíví soudy v Brně

Brno - Prezident Petr Pavel zamíří v pondělí do Brna, kde se na Ústavním soudu (ÚS) setká s končícím předsedou Pavlem Rychetským i s novým předsedou, kterého jmenuje tento pátek. Spekuluje se o tom, že novým šéfem ÚS se stane někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa. Navštíví i Nejvyšší správní soud a Nejvyšší soud. Dnes o tom informovala Kancelář prezidenta republiky. Pavel v Brně jako prezident jednou byl, v červnu na festivalu Meeting Brno debatoval se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou.

Redaktor RN 03.08.2023 12:44:00 0x
Prezident Pavel příští týden navštíví soudy v Brně

Hodnocení

100%

Pavel navštíví Ústavní soud dopoledne. Po poledni se pěšky přemístí k nedalekému Nejvyššímu správnímu soudu, kde se setká s předsedou Karlem Šimkou a vedením soudu. Ve 14:30 je v plánu příjezd k Nejvyššímu soudu, také zde se prezident setká s předsedou Petrem Angyalossym a vedením soudu. Kancelář prezidenta doplnila, že mohou nastat změny, o kterých bude včas informovat.

Pavel jako prezident Brno navštívil už ve druhé polovině června, kdy se na festivalu Meeting Brno setkal se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Hlavy států bývalé federace debatovaly v zahradách vil Tugendhat a Löw-Beer, naslouchalo jim asi 1500 lidí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.