Pavel poprvé zavítal na jednání horní parlamentní komory koncem května. Tehdy senátorům řekl, že by měli v případě odmítnutí některých kandidátů na ústavní soudce jasně artikulovat své námitky nebo výhrady vůči těmto uchazečům. Reagoval na skutečnost, že senátní ústavně-právní výbor překvapivě nedoporučil schválit nominaci někdejšího předsedy Nejvyššího správního soudu Josefa Baxy ani bývalé šéfky Soudcovské unie Daniely Zemanové. Senát jako celek ovšem s jejich jmenováním k Ústavnímu soudu souhlasil, stejně jako s kandidaturou ústavního právníka Jana Wintra.
Aktuální kandidaturu někdejšího místopředsedy Mezinárodního trestního soudu (ICC) Fremra, místopředsedkyně Městského soudu v Praze Křesťanové a profesorky občanského práva Ronovské podpořily jak výbor ústavně-právní, tak výbor pro lidská práva. Rozhodly tak přes Fremrovo působení před rokem 1989, kdy se stal nakrátko členem komunistické strany. Soudce to označil za šrám na své morální integritě, který léty vybledl, ale nikdy nezmizí.
Objasňovat musel Fremr před senátory také odsouzení v případu poškození náhrobků sovětských vojáků, kdy se na obžalobě podílela komunistická tajná policie. Podle serveru Hlídací pes byl případ zmanipulován.
Křesťanová pracuje u pražského městského soudu od roku 2010. Předtím od roku 1992 po vystudování Právnické fakulty Univerzity Karlovy působila v advokacii. Ronovská na katedře občanského práva vyučuje od roku 1999, její šéfkou se stala o 20 let později. Profesorkou byla jmenována předloni. Vyučuje občanské právo hmotné, spolkové a nadační právo, věnuje se právu neziskových organizací a ochraně osobnosti. Počátkem století pracovala i na Nejvyšším soudu.