Přes systém Drozd dostali Češi upozornění na požáry v Itálii či Turecku

Praha - Prostřednictvím cestovatelského systému Drozd dostali v úterý Češi kromě pravidelných informací o situaci v Řecku upozornění na požáry na Sicílii, Sardinii a v Kalábrii a v turecké lokalitě Kemer. ČTK to dnes sdělilo ministerstvo zahraničí. V systému Drozd je aktuálně zaregistrováno 5910 Čechů pro Řecko, 1149 pro Itálii, 1320 pro Turecko, 1046 pro Chorvatsko a 175 pro Portugalsko.

Redaktor RN 26.07.2023 11:50:00 1x
Přes systém Drozd dostali Češi upozornění na požáry v Itálii či Turecku

Hodnocení

100%

Řecké ostrovy i část pevniny dále bojují s požáry. Nejhorší je situace na Rhodu, který se potýká s plameny už devátý den. Podle úterních informací ministerstva zahraničí je na ostrově zhruba 4500 turistů, celkově v Řecku pak 9000 až 10.000.

Turečtí hasiči bojují s lesním požárem nedaleko střediska Kemer v oblíbeném turistickém regionu Antalya v jižní části země. Na Sicílii pak v noci vypukl nový požár u Katánie, požáry v Palermu naopak hasiči dostávají pod kontrolu. Chorvatští hasiči mají podle místních médií pod kontrolou lesní požár asi 12 kilometrů od Dubrovníku.

Co se týče varování, tak kromě pravidelných informací ohledně Řecka včera (v úterý) MZV vydalo prostřednictvím Drozdu upozornění na požáry na Sicílii, Sardinii a v Kalábrii. Současně jsme našim turistům zaslali číslo na nouzovou linku, na kterou se mohou obracet. Včera (V úterý) jsme odeslali rovněž upozornění na požár v lokalitě Kemer, v Antalyi. Naše zastupitelské úřady jsou v pravidelném kontaktu s místními orgány a varování pravidelně aktualizují, uvedl mluvčí ministerstva Daniel Drake.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.