Poslanci by mohli projednat určité zpřísnění prodeje zbraní

Praha - Poslanci by dnes mohli dokončit úvodní debatu o zavedení povinnosti prodejců zbraní a střeliva hlásit podezřelé nákupy. V prvním čtení jsou i další předlohy, například o zakotvení statusu umělce. Sněmovna se sejde na řádné schůzi odpoledne. Program jednání může změnit.

Redaktor RN 11.06.2024 00:03:00 0x
Poslanci by mohli projednat určité zpřísnění prodeje zbraní

Hodnocení

100%

Povinnost prodejců zbraní a střeliva hlásit podezřelé nákupy zatím poslanci jen rozjednali. Opoziční frakce zablokovaly možnost schválení této dílčí novely už v prvním čtení. Vláda ji předložila v reakci na prosincovou střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Status umělce by měl lidem působícím v kultuře takzvaně na volné noze dát šanci na státní podporu. Šlo by o příspěvky na tvůrčí nebo studijní účely.

V úvodním kole je ve Sněmovně také třeba zjednodušení převodu nepotřebných státních nemovitostí na obce a kraje, zvýšení podílu krajů na inkasu sdílených daní a zavedení ošetřovného i pro živnostníky a lidi pracující na dohody s nemocenským pojištěním.

K nejsledovanějším bodům poslaneckého jednání v tomto týdnu ale bude patřit závěrečné schvalování sporného koaličního návrhu na zavedení možnosti korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Vládní tábor nechal svolat k novele na středu mimořádnou schůzi. Pokračovat bude s největší pravděpodobností také v pátek a možná i v následujícím týdnu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.