Porucha trakčního vedení komplikovala provoz vlaků mezi Prahou a Berounem

Praha - Porucha trakčního vedení v úseku mezi stanicemi Dobřichovice a Praha - Radotín komplikovala dopoledne provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdily od noci zhruba do 10:30 po jedné traťové koleji ze dvou. Některé osobní vlaky linky S7 mezi pražským hlavním nádražím a Řevnicemi, případně Radotínem a Berounem, České dráhy (ČD) zrušily, dálkové spoje nabíraly zpoždění. V 10:35 Správa železnic (SŹ) dokončila opravné práce na trolejovém vedení, v úseku se tedy začalo opět jezdit bez omezení dvoukolejně, sdělil ČTK mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

Redaktor RN 02.06.2023 11:26:00 1x
Porucha trakčního vedení komplikovala provoz vlaků mezi Prahou a Berounem

Hodnocení

100%

Od nočních hodin je velmi omezen provoz vlaků na lince S7 na trati 171. Důvodem je porucha trakčního vedení v úseku Dobřichovice - Radotín. Vybrané vlaky jsou v tomto úseku ukončeny od Prahy v Radotíně, vložené vlaky do Řevnic nevyjedou vůbec, uvedla Pražská integrovaná doprava (PID) na twitteru.

Podle Gavendy na úseku mezi pražským Radotínem a Dobřichovicemi prasklo v noci nad jednou z kolejí nosné lano trakčního vedení v místě napěťového dělení. V důsledku toho došlo ke stržení troleje osobním vlakem, který do uvolněného trakčního vedení najel, sdělil ČTK.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.