Policie zatím nevidí souvislost mezi požáry v Ledenicích a Borovanech

České Budějovice - Policie zatím vylučuje spojitost mezi požáry v Ledenicích a Borovanech na Českobudějovicku. Na obou místech oheň v součtu způsobil škodu za 85 milionů korun. ČTK to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Miroslav Šupík. V Ledenicích hořela v noci na středu hala a sklad s nářadím. V Borovanech se ve čtvrtek nad ránem rozhořela skládka pneumatik ve firmě na jejich recyklaci.

Redaktor RN 04.08.2023 14:32:00 0x
Policie zatím nevidí souvislost mezi požáry v Ledenicích a Borovanech

Hodnocení

100%

Kriminalisté zatím vylučují mezi oběma událostmi souvislost. Ale neznamená to nic konkrétního, stále se pracuje se všemi verzemi vzniku požárů, řekl Šupík. Oba místa požáru dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů.

Oheň při čtvrtečním požáru v Borovanech zasáhl zhruba 1500 tun pneumatik. Dalších 200 tun výrobků hořelo ve skladovací hale firmy na recyklaci pneumatik. Hasiči na místě stále zasahují a jejich práce bude pokračovat ještě hodiny, možná i několik dní. Požár způsobil škodu 60 milionů korun a zasáhl plochu 1,5 hektaru. Na místě i dnes platí třetí stupeň požárního poplachu.

Požár skladové haly a dílny v Ledenicích na Českobudějovicku zasáhl plochu o rozměrech 1100 metrů čtverečních. Oheň způsobil škodu 25 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.