Policie vyzývá svědky tuningového srazu v Jičíně, aby poskytli záznamy

Hradec Králové - Policie vyhodnocuje záznamy víkendového srazu tuningových vozidel na Jičínsku. Neukázněným řidičům srazu hrozí pokuty, informovala dnes ČTK mluvčí hradecké krajské policie Magdaléna Vlčková. Sraz byl v noci ze soboty na neděli. Někteří řidiči v historickém centru Jičína svými auty úmyslně jezdili smykem po Valdštejnově náměstí, o čemž jsou záznamy na sociálních sítích. Na dlažbě zbyly stopy po pneumatikách. Někteří obyvatelé Jičína v médiích kritizovali, že proti jezdcům nikdo včas nezakročil.

Redaktor RN 28.02.2024 15:29:00 3x
Policie vyzývá svědky tuningového srazu v Jičíně, aby poskytli záznamy

Hodnocení

100%

Akce podle serveru Novinky.cz začala v sobotu ve 23:00 v pražských Štěrboholech. Tam se sjelo zhruba 300 aut, možná 350. Policie tam byla už s předstihem, popsal webu organizátor akce. Policisté podle něj řidičům kontrolovali doklady, technický stav vozu a dávali jim dýchnout. Zhruba po necelé hodině se účastníci přesunuli na parkoviště před obchodním centrem v Mladé Boleslavi. I tam policie dorazila. Když se ale asi 50 aut vydalo na cestu do Jičína, policejní dohled skončil, uvedl web. Z Jičína se pak auta vydala po hradecké dálnici zpět do Prahy.

Sraz tuningových vozidel na Valdštejnově náměstí v Jičíně byl podle policie v neděli 25. února krátce po půlnoci. Z vyjádření krajské policejní mluvčí vyplynulo, že policie dorazila na místo se zpožděním, protože všechny dostupné policejní hlídky v Jičíně i okolí v době srazu zasahovaly u naléhavých případů s fyzickým násilím či u neodkladného pátrání mimo město.

Na Valdštejnovo náměstí postupně dorazili policisté až z Nové Paky a Sobotky, a to v době, kdy vozidla opouštěla náměstí a na místě již nedocházelo k protiprávnímu jednání. Další přivolané hlídky monitorovaly odjezdové trasy tuningových vozidel z Jičína tak, abychom zabránili případnému dalšímu páchání protiprávního jednání v dalších částech kraje, sdělila ČTK Vlčková.

Policie podle ní neměla s dostatečným předstihem informace o konání srazu v Královéhradeckém kraji. Jinak bychom nastavili včas adekvátní opatření. Stejně jako kdykoliv jindy jsme reagovali v čase na všechny poznatky, které jsme v průběhu noci získávali, uvedla Vlčková.

Policie vyzývá svědky akce, aby poskytli záběry či fotografie, ze kterých by bylo možné identifikovat řidiče, kteří se dopustili protiprávního jednání. K podání vysvětlení si předvoláme všechny provozovatele vozidel, která se nám podaří identifikovat z pořízených i jinak dostupných materiálů a zdrojů. Pokuty hrozí přestupcům ve správním řízení. Na ztotožnění a následném potrestání přestupců spolupracujeme s kolegy z jičínské městské policie, dodala Vlčková.

K incidentu se na webu vyjádřila také radnice šestnáctitisícového města. Na Valdštejnově náměstí bylo zhruba 100 účastníků neohlášeného srazu a 50 vozidel. Jistě všichni chápeme, že pár strážníků a příslušníků policie by situaci nevyřešilo a bylo nutné počkat do doby, než dorazí hlídky z okolních obcí, uvedla radnice.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.