Podmínka pro zdravotní sestru děčínské nemocnice platí, rozhodl soud v Ústí n.L.

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes zamítl odvolání zdravotní sestry děčínské nemocnice. Platí tak podmínka, kterou dostala za ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle obžaloby Klára Pavlišová (dříve Vtelenská) vpíchla injekci pacientovi, který později ochrnul. Žena vinu od začátku odmítala. Rozsudek je pravomocný, lze proti němu podat pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Redaktor RN 08.06.2023 11:45:00 0x
Podmínka pro zdravotní sestru děčínské nemocnice platí, rozhodl soud v Ústí n.L.

Hodnocení

100%

Hanba státu, pravda postrádá smysl, řekla Pavlišová po opuštění soudní síně. Nemám slov, je to ostuda justice, velké zklamání, uvedla s tím, že soudní řízení trvalo velmi dlouho. Odvolací soud rozhodoval dnes podruhé. Po prvním odvolání případ vrátil zpět Okresnímu soudu v Děčíně, který loni v říjnu odsoudil ženu na dva měsíce do vězení s ročním podmíněným odkladem.

Případ se stal na podzim roku 2017, když tehdy šestasedmdesátiletý pacient ležel v děčínské nemocnici se silnými bolestmi hlavy. Zdravotní sestra mu podle obžaloby bez vědomí lékaře píchla injekci, aby mu od bolesti ulevila. Muž později ochrnul.

Krajský soud dnes dospěl k závěru, že děčínský soud správně zhodnotil všechny důkazy, neuvěřil obžalované a naopak uvěřil výpovědi poškozeného. Ten v mezidobí zemřel. Sestra podle obžaloby o aplikaci injekce neprovedla žádný záznam. Soudce Radek Šnajdr uvedl, že správně byl trest uložen na samé spodní hranici sazby. Ženě hrozilo až roční vězení a zákaz činnosti.

Obhájce ženy, která stále pracuje v děčínské nemocnici, Martin Fejfárek požadoval zproštění obžaloby. Podle něj nebylo prokázáno, že by vůbec nějakou injekci poškozený v době hospitalizace dostal. Náplast, kterou měl na boku, se navíc neshoduje s náplastmi používanými v nemocnici a hematom mohl být způsobený i něčím jiným, řekl. O tom, zda podá dovolání, se teprve poradí s klientkou. Děčínská nemocnice jakékoliv pochybení už dříve v této věci odmítla.

Státní zástupce Jan Řeháček se s rozhodnutím soudu ztotožnil. Je zcela logické, vychází z výpovědi poškozeného. Není možné tvrdit, že když poškozený sdělí, že konkrétní zdravotní sestra provedla vpich, který vedl k zásadnímu zhoršení zdravotního stavu, že k tomu došlo někde úplně jinde nebo že ho provedl někdo úplně jiný, řekl. Důkazní stav svědčí jednoznačně o vině obžalované, uvedl.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.