Po kontrolách na festivalu policisté stíhají 13 lidí kvůli drogám

Milovice (Nymbursko) - 7. srpna (ČTK) - Po kontrolách festivalu v Milovicích na Nymbursku policisté stíhají 13 lidí kvůli drogám. Odhalili také přes 60 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog. Mezi obviněnými za přechovávání drog je i muž z autobusu, jehož cestující při cestě na festival policisté kontrolovali. Zajistili u něj pervitin, ketamin, tablety extáze, kokain a další látky, které prozkoumá expertiza. Policie se také zabývá 105 přestupky, které souvisejí s přechováváním omamných a psychotropních látek, informovala dnes v tiskové zprávě mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

Redaktor RN 07.08.2023 11:24:00 0x
Po kontrolách na festivalu policisté stíhají 13 lidí kvůli drogám

Hodnocení

100%

Hudební festival Lett It Roll se konal od čtvrtka do neděle na bývalém vojenském letišti Milovice. Podle policistů dorazilo na 60.000 lidí. Na akci a dodržování zákonů dohlíželo na 300 policistů. Zkontrolovali přes 6000 lidí a zhruba stejný počet aut. Minulý rok, kdy na festival přijelo kolem 24.000 lidí, byl počet kontrol přibližně poloviční.

Letos policisté prověřují 25 podezřelých z trestného činu přechovávání drog, 13 z nich si již převzalo od policistů usnesení o zahájení trestního stíhání. Celkově policisté na hudebním festivalu zajistili při namátkových kontrolách přes 400 gramů různých druhů psychoaktivních zakázaných látek (drog) jako např. kokain, hašiš, marihuanu, extázi, lysohlávky, ketamin a mnoho dalších, informovala Suchánková.

Policisté prověřují i možné sexuální napadení třicetileté ženy, vyšetřování případu stále pokračuje.

Za přestupky v dopravě dali policisté 247 pokut v hodnotě přesahující 400.000 korun, 53 řidičům zadrželi řidičské průkazy. Pod vlivem alkoholu s naměřenými hodnotami do jedné promile usedlo za volant 24 řidičů, ti byli řešeni v rámci přestupkového řízení, doplnila mluvčí. Jeden z řidičů nadýchal téměř 1,5 promile alkoholu. Šlo o cizince. Nymburský soud mu ve zkráceném řízení uložil zákaz vstupu na území ČR na tři roky, zákaz řízení všech motorových vozidel na jeden rok a pokutu 10.000 korun.

Kontroly odhalily též 41 řidičů, kteří za volant usedli pod vlivem drog. Čtyřiadvacet z nich policisté řeší v rovině přestupkového jednání, proti 17 pak zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, dodala Suchánková.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.