Po čtvrtečním požáru v Borovanech stále zasahuje pět desítek hasičů

Borovany (Českobudějovicko) - Po požáru skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci v Borovanech na Českobudějovicku stále zasahují hasiči. Požár, který vypuknul v noci na čtvrtek, způsobil škodu 60 milionů korun. Následky ohně na místě, kde nadále platí třetí stupeň požárního poplachu, nyní likviduje pět desítek hasičů. Na sítích o tom informoval mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý.

Redaktor RN 04.08.2023 07:41:00 0x
Po čtvrtečním požáru v Borovanech stále zasahuje pět desítek hasičů

Hodnocení

100%

Probíhá střídání směn, na místě bude 12 jednotek, 11 cisteren a přes 50 hasičů, uvedl po 7:00. Dodal, že následky ohně hasili i přes noc. Požár, který vypukl ve čtvrtek ráno ve 2:00, se postupně rozšířil na 1,5 hektaru. Hasiči dostali oheň pod kontrolu ve čtvrtek ráno kolem 9:00, kdy se přestal šířit. Postupně vyslali k zásahu 26 cisteren. Nyní shořelou gumu rozhrnuje nakladač a další na místo hasiči ještě vyšlou.

Firma Bonus, kterou požár zasáhl, zpracovává pneumatiky. Z granulátové drtě vyrábí například materiál na plochu dětských hřišť. Uchráněná hodnota majetku činí 100 milionů korun. Příčiny požáru hasiči vyšetřují. Pracujeme se všemi verzemi, řekl Malý.

Jde o druhý větší požár v rozmezí jednoho dne ve stejné lokalitě. Od úterní noci hasiči zasahovali u požáru haly a skladu s nářadím v Ledenicích na Českobudějovicku. Obě lokality dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.