Pavel jmenuje ústavní soudkyní Veroniku Křesťanovou

Praha - Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě jmenuje soudkyní Ústavního soudu Veroniku Křesťanovou, expertku na právo duševního vlastnictví. Místopředsedkyni pražského městského soudu schválil minulý týden do funkce Senát. Jmenování se měl původně dočkat i bývalý místopředseda Mezinárodního trestního soudu Robert Fremr, prezident ale v pondělí oznámil, že se rozhodl vyčkat na vyjasnění nových informací o Fremrově působení v komunistické trestní justici.

Redaktor RN 08.08.2023 00:07:00 0x
Pavel jmenuje ústavní soudkyní Veroniku Křesťanovou

Hodnocení

100%

Čtyřiapadesátiletá Křesťanová je v oboru duševního vlastnictví držitelkou ocenění Právník roku. U Městského soudu v Praze působí od roku 2010. Předtím dlouhodobě pracovala v advokacii, zkušenosti má z akademické sféry - přednáší mimo jiné na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se i na mediální právo či právo ochrany osobnosti. Byla členkou expertní komise pro tvorbu nového autorského zákona. Působila i jako rozhodce u rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře.

Ústavní soud nyní prochází personální proměnou kvůli končícím mandátům některých soudců. Z Pavlových nominantů již brněnskou instituci posílili ústavní právník Jan Wintr, soudci Josef Baxa a Daniela Zemanová a profesorka občanského práva Kateřina Ronovská. Baxa je ode dneška novým předsedou soudu a Ronovská místopředsedkyní. S Křesťanovou se tým ústavních soudců rozroste na 14 členů, má jich mít 15.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.