Noční požár skladové haly v Ledenicích způsobil škodu 25 milionů korun

Ledenice (Českobudějovicko) - Škodu 25 milionů korun způsobil v noci na dnešek požár skladové haly a dílny v Ledenicích na Českobudějovicku. Požár zasáhl plochu o rozměrech 1100 metrů čtverečních. Hasiči na místě stále zasahují, řekl dnes ČTK jejich mluvčí Vratislav Malý.

Redaktor RN 02.08.2023 08:38:00 0x
Noční požár skladové haly v Ledenicích způsobil škodu 25 milionů korun

Hodnocení

100%

Zasahovalo několik cisteren a automobilová plošina. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, uvedl Malý. Požár vypukl v úterý ve 21:00, likvidace trvala několik hodin. Hlídáme situaci a dohašujeme některá ohniska, řekl ČTK ráno. Příčiny vzniku hasiči vyšetřují.

Jedná se o několikátý požár s vyšší škodou na jihu Čech v posledních týdnech. V červenci hořela ve Vimperku na Prachaticku hala s recyklační linkou na tříděný odpad. Výše škody se pohybuje v desítkách milionů korun. Rovněž ve Vimperku vzplála v červenci herna bowlingu a oheň způsobil škodu deset milionů. Nejvíc práce měli hasiči na jihu Čech v polovině července s požárem lesa v Jetěticích na Písecku. Likvidovali jej několik dní, protože oheň se rozšířil na 40 hektarů. Způsobil škodu deset milionů.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.